ABD Haftalık Ham Petrol Stok Raporu

ABD Haftalık Ham Petrol Stok Raporu

Murat Akel  | 19.06.2019 18:46

ABD HAFTALIK HAM PETROL STOKLARI

ABD'de Enerji Bilgi İdaresi tarafından açıklanan haftalık ham petrol stokları 1.3 milyon varillik artış beklentisine karşı 3.106 milyon varil azalış gösterdi. Petrol stoklarının beklentilerin oldukça altında azalış kaydetmesi petrol fiyatlarında sert yükselişin yaşanmasına sebep oldu.

Haftalık ham petrol


ABD CUSHİNG OKLAHOMA HAM PETROL STOKLARI

ABD’de haftalık Cushing Oklahoma ham petrol stokları da 0.642 milyon varil artış kaydetti. Cushing Oklahoma ham petrol stokları 3 haftadır üst üste artış kaydetmiş oldu.

CUSHİNG OKLAHOMA


CRUDE OIL

Verilerin ardından teknik olarak Crude Oil’e baktığımızda sert yükseliş hareketinin başladığını kritik direnç noktasını zorladığını görüyoruz. Teknik olarak baktığımızda kanal tepesine yaklaşan Crude Oil’de 53.49 direncinin kırılması halinde önce 56.33 ve arkasından 58.41 direncine doğru alımlar yaşanabilir. 52.09 desteği kırılmadığı sürece Crude Oil’de yükseliş hareketinin devamını bekliyoruz.


CRUDE OİL


BRENT

Brent petrolde aşağı yönlü kanalın tepe noktasındayız. 68.29 direncinin kırılması halinde sert bir alış sürecinin başlayacağını düşünüyoruz. Teknik olarak baktığımızda 68.29 direncinin kırılması halinde önce 68.95 ve kasından 71.39 seviyesine kadar yükselişler yaşanabilir. Aşağıda 67.32 ilk destek noktamız olmakla birlikte 65.46 seviyesi kırılmadığı sürece yükseliş trendinin başladığını düşünüyoruz.

BRENT

Murat Akel

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Investing.com Uygulamasını indirin

Hisseler, endeksler, dövizler, emtia ve tahviller için ücretsiz anlık fiyatlara, grafiklere ve alarmlara ulaşın. En iyi teknik analiz ve tahminleri ücretsiz görün.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.