ABD Haftalık Ham Petrol Stokları Raporu

ABD Haftalık Ham Petrol Stokları Raporu

Murat Akel  | 11.09.2019 18:05

ABD'de Enerji Bilgi İdaresi tarafından açıklanan haftalık ham petrol stokları 2.7 milyon varillik azalış beklentisine karşı 6.912 milyon varil azalış gösterdi. Böylelikle petrol stoklarında azalış 4. haftaya taşınmış oldu.

ABD HAFTALIK HAM PETROL STOKLARI

ABD’de haftalık Cushing Oklahoma ham petrol stokları 0.798 milyon varil azalış kaydetti. Cushing Oklahoma petrol stokları üst üste 10. haftada da azalış kaydetti.

ABD CUSHİNG OKLAHOMA HAM PETROL STOKLARI

CRUDE OIL

Petrol stoklarının ardından petrol fiyatları hafif satıcılı seyrediyor. Perşembe günkü OPEC toplantısı öncesi petroldeki karışık tablo devam ediyor. Teknik olarak baktığımızda 57.25 direncinin kırılması halinde yukarıdan gelen sarı ile gösterdiğimiz direnç çizgimizin geçtiği 59.52 seviyesine kadar yükseliş görülebilir. . Aşağıda ise 53.25 desteğinin altında önce 51.48 ve arkasından 49.55 seviyesine doğru düşüş görülebilir.

CRUDE OIL

BRENT

Brent petrolde kanal hareketinin yukarı yönlü kırılması yükseliş eğiliminin arttığını gösterse de gelen veri sonrası satışlar ön plana çıkmakta. Teknik olarak baktığımızda yukarıda 70.80 direncinin kırılması halinde önce 71.90 ve arkasından 74.07 seviyesine kadar alımlar görülebilir. Aşağıda 69.04 desteğinin altında önce 66.57 ve arkasından 64.65 seviyesine kadar düşüşler görülebilir.

BRENT

Murat Akel

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+