Bilançolar Yurtdışı Endeksleri Baskılıyor

Bilançolar Yurtdışı Endeksleri Baskılıyor

Kemal Zenbel  | 18.07.2019 13:32

GÜNÜN GELİŞMELERİ

TÜRKİYE:
Bugün yurt içinde ekonomik gündem sakin. Pentagon dün yaptığı açıklamada, Türkiye’nin F-35 programından çıkarıldığını açıkladı. Ancak bu durumun TL varlıklar üzerinde bir etkisi yok. Daha çok CAATSA kapsamında gelebilecek olası yaptırımlar önemli olacaktır. Dünkü yükselişin ardından BIST-100 endeksi bugün sınırlı hareket sergiliyor.

ABD:
ABD borsaları gelen zayıf bilançoların etkisiyle satıcılı bir görünüm sergiledi. Netflix hisseleri ikinci çeyrek kazanç raporunu paylaştıktan sonra %12’den fazla değer kaybetti. Vadeli piyasaların da zayıf seyir içerisinde olduğunu görmekteyiz.
Bugün ABD’de Philadelphia Fed İmalat Endeksi verisi açıklanacak. Bu veri ekonomik aktivitelere ilişkin sinyal verici nitelikte olduğu için gün içi hareketler açısından yakından takip edilmeli.

EURO BÖLGESİ
:
Euro Bölgesi’nde bugün ekonomik gündem sakin. Ancak bilançolara ilişkin endişeler endeksleri baskı altında tutuyor. DAX endeksinde bugün %1’e yakın düşüşler görmekteyiz.

PETROL: ABD Enerji Bilgi İdaresi’nin açıkladığı verilere göre haftalık stokla 5,7 milyon varil artış gösterdi. Beklentiler 0,6 milyon varil artış göstermesi yönündeydi. Stoklardaki artış ve azalan risk iştahı ile birlikte fiyatlarda baskı görmekteyiz.

BIST 100
Endekste genel resimde 100.800-96.000 bant hareketi devam ediyor. 100.800 geçilmeden yukarı yönde yeni bir momentum oluşmayacaktır. 96.000 altına sarkılırsa satış baskısı artabilir. Endekste kısa vadeli destek olarak 98.500 izlenebilir.
BİST100

DAX

Endeks 12.450 altındaki satış baskısı devam ediyor. Mevcut durumda 12.300 altındaki hareketlerde baskı derinleşebilir. Bu kapsamda 12.200’e doğru baskı görebiliriz. Endekste güçlü bir yukarı yönde eğilim için 12.450 üzeri hareket gerekiyor.
DAX

DOW JONES

Endekste 26.900 desteğine dikkat etmek gerekiyor. Kısa vadede 26.900 üzerinde kalınması bu görünümün devam açısından önemli olacak. Bu kapsamda endekste ana direnç olarak 27.400 izlenebilir. Bu bölgeye yükselişler kar satışını beraberinde getirebilir. Endeksin 26.900 altına sarkması durumunda ivme kaybı görebiliriz ve 26.700 hedeflenebilir.
DOW JONES

WTI

Petrolde pozitif teknik görünüm bozuldu. Bu aşamada 56.00 desteği kritik lacaktır. Bu destek de kırılırsa satışlar derinleşebilir ve 54.60 hedeflenebilir. Petrolün 56.00 üzerinde kalması tepki alımları için önemli olacaktır. Bu kapsamda 57.00’ye doğru hareket beklenebilir.
OİL

EURTRY

Paritede kısa vadede teknik sıkışma izliyoruz. Bu sıkışmanın üst sınırı 6.4550, alt sınırı ise 6.3850 seviyesinde. Bu eşiklerden birinde gelecek kırılmada o yöne doğru sert hareket görebiliriz. 6.4550 direnci geçilirse 6.49 hedeflenebilir. Paritenin 6.3850 altına sarkması durumunda 6.34 desteği izlenecektir.
EUR/TRY

ETHUSD

Ethereum’da düşen eğilim izliyoruz. Bu eğilimin direnç noktası 230’da yer alıyor. Bu eşik altında kalındığı sürece baskı ön planda olacaktır. Bu kapsamda 192 desteği kritik. Bu seviye altında baskı derinleşecektir.

ETH

Kemal Zenbel

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+