BİST100, BİST30 Ağustos, AKBNK, AKSA Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Ağustos, AKBNK, AKSA Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 12.07.2019 10:20

BİST100

BİST100 endeksi 99,406 puandan yüzde 0.83 yukarıda kapattı. Endeks yurt dışının olumlu havası ile yukarı hareketine dün de devam etti fakat yurt içi risklerin halen aşağı yönlü bir harekete sebep olabileceği unutulmamalıdır. 100,700 bu aşamada direnç seviyesi olarak takip edilebilir.

BİST30YVADE

BİST30 Ağustos sözleşmesi 128.500 puandan yüzde 0.55 yukarıda kapattı. Kontrat 130.000 direncini kıramıyor ve bu da 125.000 altı kapanışların 115.000 seviyelerine kadar hızlı bir geri çekilmeyi beraberinde getirmesine sebep olabilir.

Dirençler: 130.000-133.825-136.350
Destekler: 125.000-122.350-121.125


Hisse Takip
AKBNK (IS:AKBNK)
Akbank 9 TL hedefli hızlı yukarı trendine devam ediyor. 7 TL üzerinde kaldığı sürece de bu hareketini sürdürmesi beklenebilir.

AKBNK

AKSA (IS:AKSA)
Aksa aşağı trendi içerisinde üst bandı olan 9 TL seviyelerini test ediyor. Bu seviyenin üzerindeki kapanışlar yukarı hareketinin devamı için gerekli gözükmektedir. 8 TL altına sarkar ise de 6 TL seviyeleri söz konusu olabilir.

AKSA


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+