BİST100, BİST30 Ağustos, GOLTS, GOZDE Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Ağustos, GOLTS, GOZDE Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 05.08.2019 10:51

BİST100

BİST100 endeksi 99,679 puandan yüzde 2.18 aşağıda kapattı. Endeks Cuma günü hızlı bir geri çekilme ile destek seviyelerini kırdı. Perşembe günü yukarı trendinin alt bandı altına sarkarak bu hareketin sinyalini veren endeksin bugün gelecek enflasyon rakamlarının etkisi ile bir yön çizeceğini söyleyebiliriz. Satışların artması ile 97,500 desteğinin test edilebileceği günde yukarı bir hareket için 100,000 üstü kapanışların görülmesi gerekecektir.

BİST30YVADE

BİST30 Ağustos sözleşmesi 126.450 puandan yüzde 2.75 aşağıda kapattı. 130.000 desteğini kırarak hızlı bir şekilde geri çekilen kontratın bu aşamada 125.000 desteğinin çalışıp çalışmayacağı takip edilmelidir. Aksi halde tekrar 120.000 seviyelerinin görülmesi söz konusu olabilir.

Dirençler: 127.600-128.800-130.200

Destekler: 124.850-123.133-121.125

Hisse Takip

GOLTS

Göltaş Çimento düşüş trendi içerisinde 10 TL seviyesini taban yapmış durumda. Bu desteğinin üstünde kaldığı sürece 11 TL üzerinde yapacağı kapanışlar önce 12.50 direncini sonrasında da 15 TL fiyatını hedefleyebilir.

GOLTS

GOZDE

Gözde Girişim 2.50 tabanlı yatay hareketine devam ediyor. 2.50 destek olarak takip edilerek 3.20 üzerine yapabileceği hareketler yukarı bir trend anlamına gelebilir.

GOZDE

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+