BİST100, BİST30 Ağustos, HEKTS, HURGZ Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Ağustos, HEKTS, HURGZ Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 08.08.2019 10:51

BİST100

BİST100 endeksi 98,086 puandan yüzde 1.53 aşağıda kapattı. Endeks dün özellikle sanayi şirketlerinin bilançoları sonrası gelen satışlarla günü 98,000 seviyesinde kapattı. Önceki günün yukarı hareketini tamamen geri alan bu düşüş bugün de 97,500 ortalamasında destek bulamazsa 95,000 seviyelerinin görülmesi beklenebilir.

BİST30YVADE

BİST30 Ağustos sözleşmesi 124.400 puandan yüzde 1.50 aşağıda kapattı. Kontrat düşüş trendi içerisine girdikten sonraki hızlı aşağı hareketine devam ediyor. 124.000 altı seviyeler bu hareketin devamı anlamına geleceği için 125.000 üstü bir kapanış gerçekleşmediği sürece yukarı hareketlere temkinli yaklaşılmalıdır.

Dirençler: 124.850-127.600-128.800

Destekler: 123.189-121.125-119.750

Hisse Takip

HEKTS

Hektaş tarihi zirvelerini test etmeye devam ediyor. Bu aşamada 15 TL seviyesinin aşılamaması durumunda gelecek kar satışlarının 13 TL desteğine kadar sürmesi beklenebilir. Trendin devamı halinde ise ilk hedef 16.40 seviyesidir.

HEKTS

HURGZ

Hürriyet 0.75 seviyesini taban yapmış durumda ve bu seviyenin altında 0.62 desteği bulunmakta. Yukarı bir hareket için ise 0.85 üzeri kapanışların beklenmesi daha güvenli olabilir.

HURGZ

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+