BİST100, BİST30 Ağustos, ICBCT, IEYHO Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Ağustos, ICBCT, IEYHO Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 09.08.2019 10:15

BİST100

BİST100 endeksi 99,208 puandan yüzde 1.17 yukarıda kapattı. Endeks Çarşamba yaşadığı geri çekilmeyi, yurt dışı piyasaların da desteğiyle büyük ölçüde geri aldı. Bugün de bu hareketin devamı gelirse 100,000 seviyesinin üzerinde kapanış yapıp yapmayacağımız takip edilmelidir. 97,700 altı kapanışlar ise aşağı hareketin devamı anlamına gelebilir.

BİST30YVADE

BİST30 Ağustos sözleşmesi 125.125 puandan yüzde 0.56 yukarıda kapattı. Kontrat gün içinde dalgalı seyrederek 123.000 desteğini test etti. Bugün tekrar bu seviyeleri test etmediği sürece 126.000 üstü kapanışlar 130.000 seviyelerini hedefleyebilir.

Dirençler: 127.600-128.800-134.200

Destekler: 123.189-121.125-119.750

Hisse Takip

ICBCT

ICBC 3 TL desteğine doğru geri çekilmeye devam ediyor. Bu seviyeyi kırmaz ise tekrar 4 seviyeleri görülebilir. Aksi halde 2.60 sonraki desteğidir.

ICBCT

IEYHO

Işıklar Enerji Yapı Holding 0.40 TL’deki 200 günlük ortalamasının altında hareketine devam ediyor. Bu seviyenin üstüne çıkamadığı takdirde 0.30 desteği, sonrasında da 0.20 tarihi diplerinin görülme olasılığı olacaktır.

IEYHO

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+