BİST100, BİST30 Haziran Vade, KRDMD, MAVI Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Haziran Vade, KRDMD, MAVI Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 11.06.2019 10:27

BİST100

BİST100 endeksi 94,103 puandan yüzde 0.31 yukarıda kapattı. Endeks Cuma gününün hareketini devam ettirdi ve gelebilecek bir kar realizasyonunu ötelemiş oldu. Yarın merkez bankamızın açıklayacağı faiz kararında değişiklik yapmama beklentisinin dışında bir sürpriz çıkmadığı ve ileriki faiz kararları ile indirim sinyalleri vermediği taktirde yukarı hareketin devam etmesi beklenebilir. Yurtdışı borsaların da kar realizasyonları ile karşılaşabileceği ihtimalini göz önüne alınarak 92,500 seviyelerinin destek olarak takip edilmesi yararlı olacaktır.

BİST30YVADE

BİST30 Haziran sözleşmesi 119.200 puandan yüzde 0.48 yukarıda kapattı. Kontrat 122.000 direncine yaklaşmış durumda ve olumsuz haberlerin olmadığı bir gündemde bu seviyeyi test etmesi beklenebilir. Gelebilecek kar realizasyonlarının ise 115.000 seviyelerinde karşılanması önemli olacaktır.

Dirençler: 122.350-125.175-127.700
Destekler: 115.500-111.875-108.150

Hisse Takip
KRDMD: Karabük Demir Çelik endekse nazaran hızlı hareketine devam ediyor. Hissenin bu aşamadaki direnci 2.40 seviyesinde ve bu seviyenin kırılması sonraki 2.60 direncine kadar bir hareketi beraberinde getirebilir. Geri çekilmelerde ise 2.20 desteğini takip edilmelidir.

KRDMD

MAVI: Mavi Giyim 32.50 seviyesini altını test ettikten sonra endekse paralel yukarı hareketine devam ediyor. 35 TL üzerinde yapacağı kapanışlar 37.50 üzeri seviyeleri mümkün kılabilir. Geri çekilmelerde ise 33.75 seviyesi destek olarak takip edilmelidir.

MAVI

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Güven Çerezleri
Güven Çerezleri

Kardemir için yaptığı yoruma bak,kardemirin geldiği yere bak.birak bu işleri  ... (Devamını Oku)

06.08.2019 13:57 GMT· Cevap
ismet işim
ismet işim

Çok teşekür ediyorum cem bey emeğinize sağlık  ... (Devamını Oku)

11.06.2019 07:35 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+