BİST100, BİST30 Haziran Vade, MPARK, NETAS Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Haziran Vade, MPARK, NETAS Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 13.06.2019 10:36


BİST100

BİST100 endeksi 92,605 puandan yüzde 0.24 aşağıda kapattı. Endeksteki geri çekilme dün de devam etti. Merkez Bankası kararına olumlu bir tepki verse de sonrasında 92,500 desteğini test etti. Siyasi gelişmelerin gölgesi altında bu aşağı hareketin bugün de hızlanabileceği ihtimali ile 91,000 seviyelerine kadar bir geri çekilme olası görünmektedir.

BİST30YVADE

BİST30 Haziran sözleşmesi 117.125 puanla aynı seviyede kapattı. Kontrat 117. Seviyesini tekrar test etti ve bugün bu seviyenin altındaki kapanışlar 115.000 seviyelerine kadar geri çekilmeleri beraberinde getirebilir. Yukarı hareket için ise 117.000 üstünde kapanışlar gerekecektir.

Dirençler: 119.750-122.350-125.175
Destekler: 115.500-111.875-108.150

Hisse Takip
MPARK: MLP Sağlık Hizmetleri 12 TL seviyesini tekrar destek yaparak 13 TL seviyesine kadar yükselmiş durumda. Bu seviyenin altına düşmediği sürece 15 TL hedef fiyatı olacaktır.

MPARK

NETAS: Netaş 6.40 desteğini kırdıktan sonra gördüğü 5.50 TL seviyesinden yaptığı tepki ile tekrar 6.50 seviyelerine gelmiş durumda. Bu seviyelerin altında kapanış yapmadığı sürece 8 TL ortalamasına kadar yükselme olasılığı olacaktır.

NETAS

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Mehmet
Mehmet

tav hakkında yorum yapabilirmisiniz  ... (Devamını Oku)

14.06.2019 20:32 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+