BİST100, BİST30 Haziran Vade, NTHOL, ODAS Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Haziran Vade, NTHOL, ODAS Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 14.06.2019 10:35

BİST100

BİST100 endeksi 90,501 puandan yüzde 2.27 aşağıda kapattı. Endeksin geri çekilmesi dün de devam etti ve 90,000 destek seviyesi test edildi. Bugün gelebilecek tepki alımları kapanışın 90,500 üzerinde olmasını sağlarsa düşüşün durmuş olduğundan bahsedebiliriz.

BİST30YVADE

BİST30 Haziran sözleşmesi 114.250 puandan yüzde 2.45 aşağıda kapattı. Kontrat dünkü geri çekilme ile destek seviyesine kadar gelmiş oldu ve bu seviyenin altın sarkması satışların hızlanmasına neden olabilir. 115.000 üzeri kapanışları için geri çekilmenin şu an için durmuş olması anlamına gelecektir.

Dirençler: 115.375-117.025-119.750
Destekler: 114.000-112.575-110.650

Hisse Takip
NTHOL: Net Holding düşüş trendi içerisinde 1.75 desteğinin altına sarkmış durumda. 1.50 seviyesinin tekrar altına sarmadığı sürece de 1.75’i direnç olarak hedefleyebilir. Trendinin üst bandı ise 2.50 seviyesinde bulunmaktadır.

NTHOL

ODAS: Odaş Elektrik Üretim AŞ düşüş trendini dışına çıkmış durumda. Bu aşamada 1.30 seviyeleri üstünde kaldığı sürece ilk hedefi 2 TL olacaktır.

ODAS


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+