BİST100, BİST30 Haziran Vade, OTKAR, OZGYO Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Haziran Vade, OTKAR, OZGYO Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 17.06.2019 10:21

BİST100

BİST100 endeksi 90,787 puandan yüzde 0.32 yukarıda kapattı. Endeks Cuma gününü 90,000 seviyesini test ederek yatay bir noktadan kapanış yaptı. Bugün ise not düşürme haberleri ile satıcılı bir seyir izlemesini beklediğimiz endeksin gün sonunda 90,000 üzerinde bir kapanış yapıp yapmayacağı önem taşıyacaktır.

BİST30YVADE

BİST30 Haziran sözleşmesi 114.325 puandan yüzde 0.09 yukarıda kapattı. Kontrat bugün 113.000 desteğine kadar çekilebileceği için gün sonunda bu seviyesinin üstünde kapanış yapamadığı sürece aşağı hareketine devam ediyor olacaktır.

Dirençler: 115.375-117.025-119.750
Destekler: 114.000-112.575-110.650


Hisse Takip
OTKAR: Otokar son bir yıllık yukarı trendi içerisinde alt bant destek seviyelerini test ediyor. Bu seviyenin kırılması 95 TL, sonrasında da 80 TL seviyelerini mümkün kılabilir. Yukarı trendine devam ediyor olabilmesi için de 102 üzeri kapanışların görülmesi gerekecektir.

OTKAR

OZGYO: Özderici Gayrimenkul 1 TL altındaki hareketine devam ediyor. Hisse ile ilgili olumlu beklentiler oluşmadığı sürece 1 TL üzeri hareketlere temkinli yaklaşılması yararlı olacaktır.

OZGYO

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Vedat Özdağ
Vedat Özdağ

ozgyo yakin vade girilirmi  ... (Devamını Oku)

10.07.2019 20:02 GMT· Cevap
Vedat Özdağ
Vedat Özdağ

ozgyo yakin vade girilirmi  ... (Devamını Oku)

10.07.2019 20:02 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+