BİST100, BİST30 Haziran Vade, PGSUS, POLHO Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Haziran Vade, PGSUS, POLHO Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 19.06.2019 11:00


BİST100

BİST100 endeksi 94,218 puandan yüzde 2.13 yukarıda kapattı. Endeks 94,000 seviyesinin üzerine çıkarak yukarı trendini korudu ve yurtdışı piyasaların da olumlu seyrinin devam etmesi ile bu hareketini sürdürebilir. Bu aşamada gelebilecek kar satışlarının 92,500 seviyelerinde karşılanması önemli olacaktır.

BİST30YVADE

BİST30 Haziran sözleşmesi 118.775 puandan yüzde 2.04 yukarıda kapattı. Kontratın hızlı yukarı hareketi devam ediyor ve 120.000 direncini test etmesi ile bir kar realizasyonu noktasına ulaşılabilir. Bu durumda 117.000 seviyenin altında kapanış yapması önem taşıyacaktır.

Dirençler: 119.750-122.350-127.700
Destekler: 117.025-115.375-114.000


Hisse Takip
PGSUS: Pegasus flama formasyonu olabilecek hareketine devam ediyor. Bu formasyonun gerçekleşmesi durumunda 47 TL seviyeleri görülebilir. Gelebilecek kar realizasyonun ise 37 TL seviyelerinde karşılanıp karşılanmayacağı önem taşıyacaktır.

PGSUS

POLHO: Polisan Holding 2 TL desteğinden başladığı soluksuz yukarı hareketinde 2.90 direncini kırmış durumda. Bu seviyenin üstünde kalmaya devam ederse fiyat hedefi 3.60 TL olacaktır.

POLHO

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+