BİST100, BİST30 Haziran Vade, PRKME, SAHOL Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Haziran Vade, PRKME, SAHOL Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 20.06.2019 11:08

BİST100

BİST100 endeksi 94,244 puandan yüzde 0.03 yukarıda kapattı. Dün yatay kapatan endeks yurtdışı piyasaların da olumlu seyirleriyle paralel olarak hareketine devam ediyor. FED’in faiz indirimi beklentisinin artması ile birlikte bu beklentiyi alan borsaların kar realizasyonu yaşaması beklenebilir. 92.500 bu durumda destek olarak takip edilmesi gereken seviye olmalıdır.

BİST30YVADE

BİST30 Haziran sözleşmesi 118.900 puandan yüzde 0.17 yukarıda kapattı. Kontrat dünü de 119.000 seviyesinde kapatarak olumlu duruşunu sürdürdü. Bugün 120.000 seviyelerine bir atak olabilecek olsa da 3 günlük hızlı yukarı hareketin kar realizasyonu zamanının gelmiş olma olasılığı yüksek bulunmaktadır. Bu bakımdan 117.000 seviyelerinin altına sarkmalar kritik olarak değerlendirilmelidir.

Dirençler: 119.750-122.350-127.700
Destekler: 117.025-115.375-114.000

Hisse Takip
PRKME: Park Elektrik düşüş trendi içerisinde 2 TL altı seviyeleri test ettikten sonra 2.35 direncine kadar yükselmiş durumda. Eski desteği olan bu seviyenin tekrar altına sarkmaz ise 2.70 üst bant hedefine doğru hareketine devam edebilir. Geri çekilmelerde ise 2 TL destek olarak takip edilmelidir.

PRKME

SAHOL: Sabancı Holding 8.25 TL direnç seviyesinin üstüne çıkmış durumda. Bu fiyat üstündeki kapanışlar 9.25 hedefini olası kılabilir. Geri çekilmelerde ise önce 8.25, sonrasında da 7.75 seviyeleri takip edilmelidir.

SAHOL


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Investing.com Uygulamasını indirin

Hisseler, endeksler, dövizler, emtia ve tahviller için ücretsiz anlık fiyatlara, grafiklere ve alarmlara ulaşın. En iyi teknik analiz ve tahminleri ücretsiz görün.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.