BİST100, BİST30 Nisan Vade, AFYON, AKBNK Teknik Görünüm

BİST100, BİST30 Nisan Vade, AFYON, AKBNK Teknik Görünüm

Aziz Cem Güler  | 24.04.2019 10:32

BİST100

BİST100 endeksi 95,952 puandan yüzde 0.94 aşağıda kapattı. Endeksteki aşağı yönlü hareket devam ediyor ve siyasi olumlu gelişmeler gelmediği taktirde 95,000 seviyelerinin altına sarkma görülebilir. Bu durumda 90,000 destek seviyesinin takip edilmesi gerekecektir. Olumlu gelişmeler geldiği taktirde ise 97,500 direnç seviyesi hızlı bir şekilde test edilebilir.

BİST30YVADE

BİST30 Nisan sözleşmesi 120.975 puandan yüzde 0.78 aşağıda kapattı. Pazartesi günkü olumsuz siyasi gelişmeler kontratın 120.000 trend desteğinin test edilmesine neden oldu. Bugün bu seviyenin altında bir kapanış olursa 117.000 seviyelerine kadar satış baskısının sürmesi beklenebilir. 120.000 üstünde kalındığı sürece ise yukarı hareket beklentisi korunacaktır.

Dirençler: 125.000-127.650-132.350
Destekler: 120.000-117.175-112.750

Hisse Takip
AFYON: Afyon Çimento aşağı trendine taban seviyesini 4.30 TL seviyesine çekmiş olarak devam ediyor. Bu seviyenin daha da altına sarkmaz ise 5 TL üzeri kapanışlar yukarı bir hareket başlangıcını ifade edebilecektir.

AFYON

AKBNK: Akbank 6 TL ortalaması üzerinde kalmaya devam ediyor. Endekse göre daha güçlü duran hissenin 6.10 altına düşmemesi durumunda tekrar 6.50 seviyelerini görmesi beklenebilir.

AKBNK

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Aziz Cem Güler

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
MEHMET YILMAZ
MEHMET YILMAZ

MERHABA Güncel AKBANK yorumu almamız mümkün mü?  ... (Devamını Oku)

12.06.2019 08:00 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+