Dolar/TL'de 4,08 altı fiyatlamalar sınırlı kalabilir

Dolar/TL'de 4,08 altı fiyatlamalar sınırlı kalabilir

Investing.com  | 13.04.2018 16:30

Investing.com - ABD Başkanı Trump’ın Rusya ve Suriye’ye dair açıklamaları ile bu hafta ticaret savaşları 2. plana düşerken jeopolitik riskler gündemin ilk sırasında yer aldı. Sert açıklamalarını bir miktar yumuşatan Trump’ın ardından ABD güvenlik kabinesinden de Suriye’de operasyon için karar çıkmaması riskleri bir miktar azalttı.

Çarşamba günü rekor düşüş yaşayan Türk Lirası, dünün ardından bugün de gelişen ülke kurlarından pozitif ayrışarak en çok değer kazanan para birimi oldu. TL, bugün dolar karşısında 4,0723 seviyesine yükselerek Meksika pesosu ile beraber en çok değerlenen gelişen ülke para birimi oldu.

TCMB’nin Nisan toplantısında ek sıkılaşmaya gideceği beklentilerinin artmasının da etkisi ile rekor kayıp sonrası toparlanma gösteren TL’de risklerin devam ettiğini de unutmamak gerekiyor.

Son dönemde Trump’ın tavrına göre satışların arttığı piyasalarda yine Trump’ın açıklamaları fiyatlarda belirleyici olacak ve ekonomik veriler bu anlamda sınırlı kalmaya devam edebilir.

USD/TRY kurunda önemsediğimiz 4,08 seviyesine gerileme yaşandı, ancak haftalık kapanışın bu seviye üzerinde olması ilk etapta 4,13’e doğru alım isteğini güncel tutabilir. Kurda 4,08 altındaki kapanışlarda 4,03’ü en yakın destek seviyesi olarak takip edeceğiz.

Investing.com

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Hüseyin çelik
Hüseyin çelik

Vallaha Tl ucacak diye cok korkuyorum.Zira Abd vatandaşının alım gücü gün geçtikçe azalıyor.  ... (Devamını Oku)

13.04.2018 14:11 GMT· Cevap
Hur Mus
Hur Mus

  ... (Devamını Oku)

13.04.2018 13:49 GMT· 1 · Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+