Dolar/TL'de 4,08 altı fiyatlamalar sınırlı kalabilir

Dolar/TL'de 4,08 altı fiyatlamalar sınırlı kalabilir

Investing.com  | 13.04.2018 16:30

Investing.com - ABD Başkanı Trump’ın Rusya ve Suriye’ye dair açıklamaları ile bu hafta ticaret savaşları 2. plana düşerken jeopolitik riskler gündemin ilk sırasında yer aldı. Sert açıklamalarını bir miktar yumuşatan Trump’ın ardından ABD güvenlik kabinesinden de Suriye’de operasyon için karar çıkmaması riskleri bir miktar azalttı.

Çarşamba günü rekor düşüş yaşayan Türk Lirası, dünün ardından bugün de gelişen ülke kurlarından pozitif ayrışarak en çok değer kazanan para birimi oldu. TL, bugün dolar karşısında 4,0723 seviyesine yükselerek Meksika pesosu ile beraber en çok değerlenen gelişen ülke para birimi oldu.

TCMB’nin Nisan toplantısında ek sıkılaşmaya gideceği beklentilerinin artmasının da etkisi ile rekor kayıp sonrası toparlanma gösteren TL’de risklerin devam ettiğini de unutmamak gerekiyor.

Son dönemde Trump’ın tavrına göre satışların arttığı piyasalarda yine Trump’ın açıklamaları fiyatlarda belirleyici olacak ve ekonomik veriler bu anlamda sınırlı kalmaya devam edebilir.

USD/TRY kurunda önemsediğimiz 4,08 seviyesine gerileme yaşandı, ancak haftalık kapanışın bu seviye üzerinde olması ilk etapta 4,13’e doğru alım isteğini güncel tutabilir. Kurda 4,08 altındaki kapanışlarda 4,03’ü en yakın destek seviyesi olarak takip edeceğiz.

Investing.com

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Hüseyin çelik
Hüseyin çelik

Vallaha Tl ucacak diye cok korkuyorum.Zira Abd vatandaşının alım gücü gün geçtikçe azalıyor.  ... (Devamını Oku)

13.04.2018 14:11 GMT· Cevap
Hur Mus
Hur Mus

  ... (Devamını Oku)

13.04.2018 13:49 GMT· 1 · Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+