Dünya Borsaları Bülteni

Dünya Borsaları Bülteni

Tolga Kudaloğlu  | 04.11.2019 11:05

ABD Piyasaları

• ABD piyasaları Cuma günü güçlü gelen Tarım Dışı İstihdam verisiyle haftayı yükselişle tamamladı. Dow Jones 301 puan düşerken S&P 500 29 puan ve Nasdaq 94 puan yükselerek Cuma gününü tamamladı.

• Enerji devi Exxon Mobil (NYSE:XOM) 3. Çeyrekte piyasa beklentisinin 8 cent üzerinde hisse başına 75 cent kar elde ettiğini açıkladı. Cirosu da piyasa beklentisinin üzerinde açıklandı.

• Çinli e-ticaret şirketi Alibaba (NYSE:BABA) farklı etkenlere rağmen mobil kullanıcı sayısını artırdı.

• Colgate-Palmolive (NYSE:CL) 3. Çeyrekte piyasa beklentisinin 1 cent üzerinde hisse başına 71 cent kar elde etti. Cirosu ise Wall Street beklentisinin hafif altında gerçekleşti.

• Sharpie,Paper Mate, Sunbeam gibi markaların sahibi Newell Brands (NASDAQ:NWL) 3. Çeyrekte piyasa beklentisinin 17 cent üzerinde hisse başına 73 cent kar elde ettiğini açıkladı. Cirosu beklentilerin üzerinde gerçekleşti.

• Sigorta şirketi American International Group (NYSE:AIG) 3. Çeyrekte piyasa beklentisinin 1 cent altında hisse başına 56 cent kar elde ettiğini açıkladı. Cirosu ise piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.

• Amgen (NASDAQ:AMGN) Çinli BeiGene şirketinin 20% sinin 2.7 milyar dolar karşılığında satın alarak stratejik bir ortaklılığa imza attı.

• Pinterest (NYSE:PINS) 3.çeyrekte piyasa beklentisi olan hisse başına 4 cent zarar yerine hisse başına 1 cent kar elde ettiğini açıkladı. Cirosu ise beklentilerin aşağısında gerçekleşti. Ayrıca satış büyümesi de beklentileri karşılayamadı.

• Avis Budget (NASDAQ:CAR) 3. Çeyrekte piyasa beklentisinin altında hisse başına 2.96 dolar kar elde ettiğini açıkladı. Araç kiralama şirketinin cirosu da beklentileri karşılayamadı.

• Macau’daki kumar gelirlerinin Ekim ayında 3.2% düşmesinin ardından Las Vegas (NYSE:LVS) ve Wynn Resorts (NASDAQ:WYNN) hisseleri baskı altında kalabilir.

• US Steel (NYSE:X) 3. Çeyrekte piyasa beklentisinin aksine 8 cent daha az hisse başına 21 cent zarar elde ettiğini açıkladı. Cirosu da piyasa beklentisinin üzerinde gerçekleşti. Fakat şirket ve rakipleri düşük demir fiyatlarından dolayı sorun yaşıyorlar.

Avrupa Piyasaları

• Avrupa borsaları ABD ve Çin arasındaki gerginliğin son bulacağına dair haberler ve ABD tarafından açıklanan güçlü Tarım dışı istihdam verisiyle haftayı yükselerek tamamladı. Euro STOXX 600 0.7% ve FTSE 100 0.75% yükselerek Cuma gününü tamamladı.

• İlaç üreticisi Novo Nordisk (NYSE:NVO) 2019 yılsonu görünümünü yukarı yönlü revize etti. Obezite ve diyabet üzerine son çalışmalarında faz ikiye kadar sorunsuz ilerleyen şirketin hisse fiyatları Cuma günü 3.6% yükseldi.

• Danimarkalı Danske Bank (CSE:DANSKE) üçüncü çeyrekte beklentileri karşılayamaması üzerine 2019 yılsonu görünümü aşağı yönlü revize etti. Bankanın karıştığı kara para aklama skandalı sonrası kötü görünümünü sürdürüyor.

• De La Rue (LON:DLAR) 3. Çeyrekte cirosu 516.6 milyon pound olarak gerçekleşti. Yılın ilk çeyreğine göre operasyon gelirleri düşüş kaydetti. Venezuela’nın para birimindeki değer kaybı ve pasaport sorunlarından ötürü gelirlerindeki düşüşün önümüzdeki yıl dengelenmesi bekleniyor.

Tolga Kudaloğlu

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+