Ethereum Kritik 273,00 Direncini Aşmayı Başarabilecek Mi?

Ethereum Kritik 273,00 Direncini Aşmayı Başarabilecek Mi?

Murat Akel  | 14.06.2019 16:20

Kripto para birimleri içerisinde piyasa değeri olarak ikinci sırada yer alan Ethereum para biriminin yukarı yönlü hareketlerine bir miktar ara verdiği görülüyor. Facebook’un kendi kripto para birimini yaratacağını duyurması sonrasında kripto para birimlerinin genelinde yükseliş potansiyeli dikkat çekerken, Ethereum’un da bu yükselişten nasibini aldığını söylemek mümkün. Fransız video oyun devi Ubisoft’un oyunları için Ethereum Blockchain’ini kullanacağı haberi kripto para birimi üzerinde yükselişleri arttırırken, Ethereum’un diğer kripto para birimleri içerisinde pozitif ayrışmasına neden oldu. Ayrıca Amazon (NASDAQ:AMZN), Overstock, BNP Paribas (PA:BNPP), Metlife, Coinbase, Google (NASDAQ:GOOGL), UBS, Microsoft (NASDAQ:MSFT), Comcast, Foxconn, Intel (NASDAQ:INTC) ve Samsung gibi milyar dolarlık birçok firmanın Ethereum Blockchain’i üzerinde uygulamalar gerçekleştireceğinin duyurulması ile Ethereum’un şuan için kripto para piyasasının en gözdeleri arasında yer aldığı söylenebilir. Diğer dikkat çeken bir nokta ise Twitter’da önemli kripto para piyasası analistinin Ethereum fiyatlarının yükseleceğine ilişkin tweet atması Ethereum’a olan ilginin artmasına neden oldu. Bitcoin’de meydana gelen ciddi yükselişlerin alım potansiyelinde maliyetin artmasından kaynaklı kırılganlığa neden olması Ethereum’a olan talebi tetikliyor. Böylece Ethereum fiyatlarının 255,00 dolar seviyesinde hareketliliğini sürdürdüğünü görüyoruz. Ethereum’un 273,00 dolar seviyesini aşması ile bir süredir konuşulan 300,00 dolar seviyesine varan oranda yükseliş gerçekleştirmesi beklenebilir. Özellikle bu seviye ile beraber kripto para biriminde yeni bir yükseliş potansiyelinin doğduğunu görebiliriz. Şuan için kısa vadeli olarak 270-280 direnç bölgesinin aşılmasını bekliyoruz. RSI indikatörüne göre de aşırı alım bölgesine yönelik bir atak dikkat çekmeye devam ediyor. Diğer taraftan Dolar’daki Fed beklentisi ile toparlanmaların bir miktar sınırlı kalması para birimin maliyeti açısından avantaj. Aynı zamanda açıklanan makroekonomik verilerin de Dolar zayıf senaryoyu güçlendirdiğini görüyoruz.

ETHEREUM


ETHEREUM

Murat Akel

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+