EUR Stabilize Olmaya Başladı

EUR Stabilize Olmaya Başladı

Gül İlhan  | 14.12.2011 10:28

Avrupa'daki açıklamalar dünkü hızlı düşüşün ardından euronun stabilize olmasına yol açtı. İspanya'da yapılan tahvil ihaleleri ve EFSF olumlu sonuç verdi. Alman ZEW ve Avrupa'da duyarlık anketleri piyasa duyarlığını olumlu etkiledi. Borçlu hükümetler ve İspanya bankaları için yapılması beklenen ek kredi değerlendirmesi göze çarptı.

Commerzbank AG'nin Alman hükümetiyle yardım konusunda görüştüğüne raporlar yer alıyor. Geçtiğimiz hafta ECB yalnızca 0.6 milyar EUR değerinde hükümet tahvili satın aldı. Bir önceki hafta 3.7 milyar alım gerçekleşmişti. 2010'dan beri kurulan tahvil alım programında alının en küçük miktardır. ECB Avrupa yardımı konusunda az yardımda bulunuyor. Bu durumda sorunun büyük bir kısmı politikacılarından omuzlarında kaldı.

En son yapılan AB zirvesi destek konusunda somut bir karar alamadı. Bu durum yakın gelecekte EUR için olumsuzdur. EUR/USD desteği 1.3145'te. Bazı yatırımcılar 1.3050'yi bekliyor. Söz konusu seviye 2010-2011 gücündeki 1.1875'ten 1.4940'a %61 fibonacci seviyesindedir. Direnç yeniden 20 günlük hareketli ortalamada 1.3380'de.

Gül İlhan

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+