Euro/Dolar – Kısa vadeli dip oluşumu çabası var

Euro/Dolar – Kısa vadeli dip oluşumu çabası var

Serdar Pazı  | 15.11.2019 14:34

Paritenin 1.10 seviyesi altında kalıcı olmaması kısa vadeli teknik görünüm adına olumlu. Hatta bu seviye altında bulunan önemli fibo desteği üzerinde kalınması süreci bir ayı tuzağına benzetmekte. Diğer taraftan 1.1065 direnci aşılmadıkça tepki hareketinin kuvvet kazanması zor.

Destek: 1,0850-1,10

Direnç: 1,1065-1,1130

GBP/USD – Politik belirsizlik sürüyor

Euro Bölgesi’nden gelen zayıf büyüme verileri sonrasında EUR/GBP paritesinde geri çekilme yaşanırken, politik tarafta yaşanan belirsizlikler ve seçim konusundaki endişeler ile GBP/USD için anlamlı bir yükseliş ihtimali zayıf. 1.2865 üzerinde 1.30 direnç konumunda

Destek: 1,2750-1,2865

Direnç: 1,30

USD/JPY – 108.50 desteği civarında

108.50 desteğinin de altına sarkan paritede Gotobi fiksingi talebi etkili olmakta. Yüklü miktarda opsiyon itfası bulunan 108.50 seviyesi civarında denge arayışı yaşanmakta. ABD tahvil faizlerinde yaşanan geri çekilme de taşınan long pozisyonlarda kar realizasyonlarını tetiklemekte.

Destek: 107.50-108,50

Direnç: 109,30-110

XAU/USD – Kar satışları etkili

Altın fiyatlarında tepki hareketinin 1472 dolar civarında sonlanması ve gelen kar satışları ile beraber yeniden 1465 desteğinin altına gelinmesi kısa vadeli görünüm adına negatif. Dolar endeksinde yaşanan sınırlı geri çekilmeye karşın tarihi zirvelere yakın seyreden ABD endeksleri talebi sınırlamakta.

Destek: 1439-1450

Direnç: 1480-1500

NYMEX – Kar satışları sınırlı

OPEC tarafından beklenen üretim kısıntıları kar satışlarını sınırlamış durumda. Brent petrol 62-63 dolar varil bandı dahilinde kalırken, WTI için de 56-57.50 bandı dahilinde dengeli bir seyir yaşanması beklenebilir. ABD stok verilerindeki değişimin piyasa etkisi limitli.

Destek: 55-56

Direnç: 57,50-58.50-60

S&P 500 – Yeni zirve görülebilir

ABD endekslerinde tarihi zrivelere yakın seyir haftanın kapanışına doğru devam ediyor, ABD ile Çin arasında beklenen ticaret anlaşmasına dair umutların ABD’den gelen açıklamalar sonrası artması ile ABD vadeli endeks kontratları yükselişte, 3100 üzerinde endekste yükseliş ivme kazanabilir.

Destek: 3000-3028-3050

Direnç: 3100-3150

Orijinal Makale

Serdar Pazı

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+