Fed ve Ons Altın Tarihi Bir Dönemeçte!

Fed ve Ons Altın Tarihi Bir Dönemeçte!

Kudret Ayyıldır  | 13.06.2019 10:44

2008 – 2009 krizi sonrasında muslukları açan Fed, 2013 yılında Ben Bernanke ile genişlemeci para politikasına son vereceğine ilişkin sinyaller verdi ve çiçeği burnunda yeni Başkan Janet Yellen, genişleyici para politikasına son vereceği tarihi ağzından kaçırarak finansal piyasalarda önemli bir dönem başlatmıştı hatırlarsak.

Ons Altın, 2013 yılının ilk çeyreğinde ayı piyasasına giriş yaparak güvenli liman algısını kaybeden bir döneme başlarken, Fed’in sıkı para politikası kavramı ile negatif görünümüne devam etti ve psikolojik 1000$ seviyesine ulaştı. Kriz döneminden yaklaşık 10 yıl geçmişken yine önemli bir dönüm noktasındayız. 2019 yılına ilişkin 2 adet faiz artışı beklentisinin iptal edildiği, faiz artırılmayacak hatta faiz indirimi yapılabilir şekilde fiyatlama davranışlarının gündemde yer aldığı bir süreçte 19 Haziran’daki FOMC tutanakları ve ekonomik projeksiyonlarda faiz, büyüme, enflasyon ve işsizlik temalarına özellikle faiz konusuna yönelik olası revizeler, Ons Altın’ın tarihi bir dönemeçte olduğu bir süreçte yakinen takip edilmesi gerektiğini görmemize imkan tanımaktadır.

YouTube kanalım vasıtasıyla hazırladığım ayrıntılı video çalışmasında Fed ve Ons Altın fiyatının tarihi dönemeçte olduğunu görebilirsiniz.

İyi seyirler, Başarılı işlemler dilerim...

Kudret AYYILDIR

Kudret Ayyıldır

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Mesut Kızıl
Mesut Kızıl

fed faiz indirmeyecek hatta indirime atıfta bile bulunmayacak.Böylesi büyük kuruluşlar oyunu bu kadar basit oynamazlar.  ... (Devamını Oku)

13.06.2019 08:42 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+