Önümüzdeki Hafta İzlenecek 3 Hisse: Canopy Growth, General Electric, Adobe

Önümüzdeki Hafta İzlenecek 3 Hisse: Canopy Growth, General Electric, Adobe

Investing.com  | 16.06.2019 09:28

Ekonomik büyümedeki zayıflama işaretleriyle birlikte FED'in faiz oranlarını düşürmeye hazır oluşuna yönelik beklentilerin artması sayesinde hisseler geçtiğimiz hafta boyunca da kazanmayı sürdürdü.

Son kanıt; mağaza, restoran ve internet üzerinden yapılan satışların bir ölçütü olan perakende satışların Mayıs ayında beklentilerin altında bir artış göstermesiyle geldi. Rapor, ABD için FED'in önümüzdeki hafta gerçekleştireceği toplantıdan önceki son önemli ekonomik rapor oldu. İran yakınlarındaki petrol tankerlerine yapılan saldırının ardından Orta Doğu'da tansiyonun yükselmesi, enerji hisselerinin yükselmesini sağladı.

Bu makro faktörlerin ötesinde, önümüzdeki hafta bazı büyük şirketlerin hisse fiyatlarına etki edebilecek gelişmelerle dolu olacak. Takip etmeye değer üç hisseyi sizin için değerlendirdik:

1. Canopy Growth

Piyasanın Aralık'ta gördüğü dibin ardından, dünyanın en büyük marihuana üreticisi Canopy Growth Corp. (NYSE:CGC) üretimini genişleterek, önemli ittifaklar yaparak ve hem keyfi, hem de tıbbi marihuana sektörlerindeki pazar payının önemli bir kısmını ele geçirerek değerini neredeyse ikiye katladı.

Şirket 20 Temmuz'da 2019 mali yılı dördüncü çeyrek gelir raporunu yayınladığında yatırımcılar piyasadaki hakimiyetine yönelik yeni kanıtları da elde edecek. Analistler ortalama olarak hisse başına 0,19 Dolar zararla birlikte 67,74 milyon Dolar satış geliri bekliyor.

CGC Haftalık TTM

Hissesi Cuma gününü 41,18 Dolar'da kapatan, Ontario bazlı The Smiths Falls, piyasa değeri olarak en büyük marihuana şirketi. Şirket Kanada'nın hızla büyüyen keyfi marihuana tüketimi piyasasının %30'una sahip. Aynı zamanda alkollü içecek devi Constellation Brands'in (NYSE:STZ) desteğine de sahip olması (Ağustos'ta şirketin %40'ını satın aldılar) The Smiths Falls'ı büyümeye devam eden istikrarlı bir şirket haline getiriyor.

Yeni tesisler kuran ve bu yılın ilerleyen tarihlerine kadar satışa sunulamayacak olan marihuana bazlı yiyecek ve içecek ürünlerini hazırlayan Canopy, 31 Aralık'la biten çeyrek için %22'lik düzeltilmiş brüt marj yayınladı. Şirket önümüzdeki 18 ayda FAVÖK'te pozitife geçmeyi bekliyor.

2. Adobe

Önümüzdeki hafta yatırımcıları şaşırtabilecek bir diğer hisse de Adobe Systems (NASDAQ:ADBE). Photoshop'un yapımcısı 2019 mali yılı ikinci çeyrek gelir raporunu 18 Haziran Salı günü piyasa kapanışının ardından yayınlayacak.

Analistler ortalama olarak hisse başına 1,78 Dolar karla birlikte toplam 2,7 milyar Dolar satış geliri bekliyor. Adobe'nin Mart ayında mevcut çeyrek için yayınladığı kar öngörüsünün Wall Street tahminlerinin altında kalması, analistlerin umutlarını azaltmasına neden olmuştu.

ADBE Haftalık TTM

Pazarlama ve e-ticaret segmentinde Salesforce.com (NYSE:CRM) ile rekabet eden Adobe, çekirdek yazılım işini güçlendirirken kurumsal imkanlarını genişleterek büyümeyi hızlandırmayı amaçlıyor. San Jose, California bazlı şirket ismini Acrobat gibi masaüstü ürünlerle duyurdu ve PDF dosya formatını popüler hale getirdi, ancak daha sonra bulut bazlı, abonelik sistemine döndü.

Yazılım üreticisi pazarlama, teknoloji, veri ve analitik ürünlerini içeren dijital deneyim sektöründeki anlaşmalarında %25'lik artış bekliyor. Adobe hissesi bu yıl %21'den fazla artış göstererek güçlü bir yükseliş yakaladı. Hisse Cuma gününü 274,28 Dolar'da kapattı.

3. General Electric

Amerika'nın sıkıntılı endüstriyel devi General Electric (NYSE:GE), şirketin yeni CEO'su Larry Culp'ın ortaya koyduğu yeniden yapılandırma planının yavaş yavaş momentum kazandığına dair işaretlerin geldiği bir dönemde GE Aviation & GECAS Yatırımcı Günü sunumunu Salı günü gerçekleştirecek.

GE Haftalık TTM

Cuma gününü 10,23 Dolar'da kapatan GE hisseleri, Aralık sonunda değerlerinin üçte ikisini kaybetmenin ardından %40'ın üzerinde yükseliş kaydetti.

Yatırımcılar GE'nin nakit üretme çabalarının meyve verip vermediğini görmek isteyecek. Culp daha önce GE'nin 2019'da 2 milyar Dolar'dan fazla harcama yapacağına dair uyarıda bulunmuştu. Şirket gaz türbini ve diğer ürünlerine olan talebin çökmesinin ardından nakit akışını iyileştirmeye ve bilançosunu toparlamaya çalışıyor.

Yaşanan çöküş, şirketin 127 yıllık tarihinin en kötü çöküşlerinden biri oldu. Salı günkü sunum aynı zamanda yatırımcıların GE'nin havacılık sektörü faaliyetlerinin Boeing'in 737 MAX modelini uçuştan kaldırmasının ardından ne kadar zarar gördüğünü anlamalarına yardımcı olabileceği için ayrı bir önem taşıyor. Boeing MAX (NYSE:BA) için jet motorları üreten GE, uçağın uçuştan çekilmesinin yarattığı belirsizliği "yeni bir risk" olarak tanımladı.

Investing.com

_newTouch_Related_Articles

_newtouch_latest_comments

_buttonAddComment
_newtouch_comments_antispam_message
_newtouch_discussion_title
newtouch_comments_reply_comment_hint
_newtouch_comments_antispam_message

_touchRiskDisclosure_message

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
_Logout
Mobile_app_sign_in_pop_up_sign_out_text
_No_Yes
_Cancel_Yes
mobile_app_saving_changes

+