Ripple fiyatı adının hakkını veriyor

Ripple fiyatı adının hakkını veriyor

Sinan Dündoğan  | 12.01.2018 17:51

Son haftalarda piyasa değeriyle bazen Ethereum’un üzerinde bir hacime sahip kripto para olma özelliğine ulaşan, bazense üçüncü sıraya düşen Ripple fiyatı dalgalanmaya devam ederek adının hakkını veriyor.

Ripple, birçok kripto para biriminin aksine odağını ağırlıklı olarak para transferleri alanında yoğunlaştırmış bir proje görünümü veriyor. XRP’nin bir kripto para olarak tanımlanmasından rahatsız olan kesimler dahi mevcut.

Yalnızca geçtiğimiz 30 gün içinde Ripple fiyatı 12 Aralık 0,27$ seviyesinden 4 ocak 3,80$ seviyesine çıkarak tarihi rekor seviyesine ulaşmıştı. Bu yükselişe neden olarak bir pump olma ihtimali oldukça düşüktü çünkü Ripple geliştirici ekibi her zamanki çalışkanlığıyla, Kripto Para Haber’in bildirdiği gibi yeni anlaşmalar yapmaya devam ediyordu.


CoinMarketCap Ripple fiyatı grafiği
4 ocak rekor seviyesinin ardından düşüşe geçen XRP, 3$ seviyesinde bir direnç görse de, bu direnç yalnızca 24 saat sürdü ve istikrarlı düşüş başladı. Perşembe günü gördüğü 1.60$ seviyesi Ripple için son yükselişin en düşük seviyesi oldu.

Kripto para fiyatlarında dalgalanma şüphesiz ki fiat para birimleriyle kıyasladığımızda çok daha yüksek oranlarda yaşanabiliyor, bu gayet doğal. Ancak XRP fiyatının son haftalardaki dalgalanması, yatırımcılarını kızdıracak seviyelere ulaştı. Bu dalgalanmanın en büyük sorumlusu olarak ise, coinmarketcap’ın listelerinden Güney Kore borsalarını çıkarmış olması ve bunu yapmadan önce bir duyuru yayınlamamış olması olarak gösteriliyor.

Ani listeleme değişimi, Ripple piyasa değerinin 20 milyar dolar düşmesine ve ardından panik satışlarına neden olmuştu.

Rippe fiyatı 24 saatte %18 arttı

RIPLE CEO’su Brad Garlinghouse,MoneyGram’ın uluslararası ödemeleri işleme koymak için Ripple’in blok zinciri ağını ve XRP’yi kullanmaya başlayacağını duyurdu.

Ödeme problemi sadece bankaları etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda MoneyGram gibi insanlara ilgilendikleri parayı elde etmelerine yardımcı olan şirketleri de etkiliyor. Üç saniyede veya daha kısa bir sürede transfer edilebilen XRP gibi bir dijital varlık kullanarak, müşterilerimiz para kadar en kısa sürede bilgi taşıyabilir.

Önümüzdeki günlerde başlaması beklenen Ripple-Moneygram ortaklığı duyurusu, Ripple fiyatının yalnızca bir günde %18 artmasına neden oldu.Coinmarketcap 24 saat ripple fiyatı grafiği

Haber saatinde XRP 2,11$ seviyesinden işlem görmekte ve 81 milyar dolarlık piyasa değeri ile Ethereum’un ardından üçüncü sırada yer almaktadır. 24 saatlik işlem hacmine baktığımızda, 5,6 milyar dolarlık işlem hacmine sahip XRP, yatırımcıların gözünde halen popüler bir kripto para birimi olarak görülüyor.

Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kar ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

https://kriptoparahaber.com/ripple-fiyati-adinin-hakkini-veriyor.html

Sinan Dündoğan

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Cem Can
Cem Can

Riplee şuan değil ama 2020 den sonra 10 doları geçer gibi bir hissim var...o yüzden sinirleri bozmadan sabırla beklemek lazım...  ... (Devamını Oku)

08.04.2018 06:07 GMT· Cevap

BTCFRM.COM. www.btcfrm.com. Bitcoin ve Bitcoin madenciliği ile ilgili olarak pek çok platform bulunmaktadır. Kişiler bu platformlar üzerinden Bitcoin değerlerini, borsa durumunu, üretimini ve maliyetlerini takip edebilmektedir. Bu tür platformlar üzerinden gerekli bilgilendirmelerin yapılması da kişilerin bu konularda daha tedbirli olmasına olanak sağlamaktadır. Bitcoin madenciliği ile ilgili pek çok site bulunmaktadır ancak; btcfrm bu alanda kullanıcılara çok daha detaylı bilgiler sunmaktadır. Web sitesinde madencilikten borsaya, bütçeden bitcoin değerine kadar pek çok bilgi bulunmaktadır. Hatta site, forum alt yapılı bir site olduğundan dolayı da yeni başlayanlar ya da bu alanda uzman olan kişiler de siteye giriş yaparak bilgi alışverişinde bulunabilmektedir  ... (Devamını Oku)

17.02.2018 21:06 GMT· Cevap
Cem Nar
Cem Nar

Tabiki bu coin i yönlendirenlerin sıfır sermayeyle işletip yürüttügü bir sistem.. O firmanın sahibi nezamanki karından yemeye başlıyacagı durum oluşmaya başlar ozaman herkez evine. der herkezde parasına elveda der.. Bunun örnegi bizdeki banker kastelli olayı aynı yöntemin borsalaştırılmış hali.. Siz nakit para yatırıyorsunuz, o ise sanal sanal coin yolluyor.  Kasadaki para yettigi sürece sıkıntı yok. Ama yöneten kasayı boşattıgı için veya şu parayı iç edeyim diye düşünürse, arkadaşlar kusura bakmayın battınız diyerek, gidip birçok başka coin firmalarını açabilir.. Sonuçta hisse seneti ve borsa mantıgı ve yöntemi. TABİKİ AŞIRI RİSKLİ KORSAN BORSA  ... (Devamını Oku)

13.01.2018 05:38 GMT· 1 · Cevap
Seyhun Oğuz
Seyhun Oğuz

Alinirmi sizce   ... (Devamını Oku)

12.01.2018 17:45 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+