TCMB Faiz Değişikliği Yapmadı

TCMB Faiz Değişikliği Yapmadı

Ersoy Toptaş  | 14.06.2019 09:56

Makro ekonomik göstergeler ile iç ve dış siyaset ortamında USDTRY kararsız bir şekilde ilerlemekte. Para birimlerinin hareketlerini geçmişe bakarak ve geçmişden bugüne getirdiğimiz çizgiler ile yönlerini tahmin ettiğimize göre Temel olarak ele aldığımız siyasi, politik yada ekonomik gelişmeler Teknik analizde önemli rol oynamaktadır.

Trump'ın attığı tweetler tüm dünya ülkeleri tarafından yakında takip ediliyor. Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşı dünya ekonomisinde belirsizlikler oluşturmaya başladı.

“S400 - F35” gibi gergin geçen konuların haber akışlarda sürekli olarak gündeme gelmesi dolar kurunda konuya ilişkin olası durumları ortaya koymamızı engelliyor.

S400 durumunda değişiklik olmayacağının söylenmesi ile USDTRY'de yukarı doğru kıpırdanmalar oldu.

Ay sonunda gerçekleşmesi planlanan G20 zirvesinde ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmesinden çıkacak sonuç, net bir görünüm oluşturmamızı sağlayabilir.

USDTRY Analaiz


1 Hafta Vadeli Politika Faiz Oranı 24,00%, Üst Bant Faiz Oranı 25,50 ve Alt Bant Faiz Oranı 22,50%’de olarak bekleti doğrultunda kalarak herhangi değişim gerçekleşmedi.

5,9600 bölgesi altındaki negatif görünümüne şimdilik devam ettiği görülüyor.

19 Haziran tarihinde FED(ABD Merkez Bankası) toplantısı öncesinde ve sonrasında bir takım fiyatlama hareketleri oluşabilir.

Kısaca temel bir görünümden sonra teknik olarak incelediğimizde;

RSİ: 48 çizgisinde ve dolar kuru kanal çizgisi altında hareket etmektedir.

Fiyatlamaların ne şekilde oluşabileceği konusunda 144 Fibonacci ortalama çizgisinin üstünde 5 hazirandan bu tarafa hareket eden dolar kurunun kısa vadeli düşüş trendinin üst bölgesi 5,85 – 5,9600 olduğu düşünülebilir.

Ersoy Toptaş

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+