TL Varlıklarda Negatif Ayrışma

TL Varlıklarda Negatif Ayrışma

Kemal Zenbel  | 08.07.2019 13:29

GÜNÜN GELİŞMELERİ

TÜRKİYE:
Bugün yurtiçinde ekonomik gündem sakin. Hafta sonu TCMB Başkanı Çetinkaya’nın görevden alınmasının ardından TL varlıklarda atış baskısı görmekteyiz. BIST-100 endeksi %1’in üzerinde değer kaybederken, dolar kuru ise 5.73 seviyelerinden işlem görüyor.

ABD:
Cuma günü gelen istihdam verilerinin ardından Fed’in bu yıl iki faiz indireceğine yönelik beklentiler bir hayli azaldı. Tek faiz indirimi ise fiyatların içerisinde. Bu kapsamda ABD vadelileri yeni haftaya zayıf hareketlerle başladı.
Bugün ABD’de ekonomik gündem sakin olacak.

EURO BÖLGESİ:
Almanya’da sanayi üretimi Mayıs ayında yıllık bazda %3.7 daraldı. Beklentiler %3.2 daralma olması yönündeydi. Gelen zayıf veri ve küresel bazda azalan risk iştahının da etkisiyle Dax endeksi satıcılı seyrediyor.

PETROL: Bugün küresel bazda ekonomik gündemler oldukça sakin. Cuma günü ABD’den gelen istihdam verilerinin ardından piyasalarda risk iştahı azaldı. Bu kapsamda petrolde sınırlı değer kayıpları görmekteyiz.

BIST 100
Endekste 100.800 direncinden kuvvetli satışlar geldi. Bu aşamada 96.600 kritik destek olarak izlenebilir. G-20 zirvesi sonrası oluşan boşluk bu seviyede oluştu. Bu bölgeye olası geri çekilmeler alım fırsatı verebilir. Olası yükselişlerde 100.800’ü direnç olarak izlenmeye devam edilecektir.
bist100

DAX

Endekste 12.450 destek bölgesi korunuyor. Bu bölge üzerinde pozitif görünüm korunacaktır. 12.650 direncini izliyoruz. Bu eşik geçilirse 12.800 hedeflenebilir. Olası düşüşlerde 12.450 desteği izlenmeli. Bu destek kırılmadan endekste pozitif görünüm bozulmayacaktır. 12.450 altında 12.200’e doğru baskı görebiliriz.
DAX

DOW JONES

Endekste pozitif ivmelenme sürüyor. Kısa vadede 26.700 üzerinde kalınması bu görünümün devam açısından önemli olacak. Bu kapsamda 27.000 eşiği ilk aşamada izlenebilir. Endekste 26.700 altına olası geri çekilmelerde satış baskısı görebiliriz. Bu kapsamda 26.550 hedeflenebilir.
Dow jones

WTI

Petrolde kısa vadede satış baskısı ön planda. 58.00 direnci altında kalınması bu görünümün devamını sağlayacaktır. Bu kapsamda 56.70 hedeflenebilir. Petrolde 58.00 geçilirse 58.90 direncine doğru hareket görebiliriz.
OİL

EURTRY


Paritede kısa vadede oynaklık söz konusu. Burada kritik eşik 6.5 0 direnci olacaktır. Bu eşik geçilirse 6.54 hedeflenebilir. Paritede aşağıda ise 6.42 desteği önemli. Bu destek kırılırsa 6.35’e doğru baskı oluşabilir.
EUR/TRY

ETHUSD


Ethereum’da yükseliş kanalını takip ediyoruz. Genel resimde 277 desteği üzerinde görünüm pozitif. 316 direnç olarak izlenebilir. Bu eşik geçilirse 325 test edilebilir. Ethereum2da ana destek 277, ara destek olarak ise 302 izlenebilir.ETH

Kemal Zenbel

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+