USD/TRY – 5,30 destek konumunda

USD/TRY – 5,30 destek konumunda

Serdar Pazı  | 06.12.2018 15:37

USD/TRY – 5,30 destek konumunda

Teknik anlamda görünümü zayıflayan dolar kurunda global risk iştahının düşüşü ile beraber gelişmekte olan ülke para birimlerinde de değer kayıplarının görülmesi ile 5,30-5,42 bandı dahilinde seyir yaşanmasını bekliyoruz. FİKKO’da verilen mesajlar ile TL gelişmekte olan ülke para birimlerine paralel bir seyir içinde olacaktır.

Destek: 5,22-5,30

Direnç: 5,42-5,50

EUR/USD – ABD verileri öncesi sakin

Bugünden başlayarak haftanın sonuna kadar ABD tarafında yoğun bir veri takvimi var. Teknik anlamda bakıldığında 1.1350 seviyesi altında kalındıkça, 1.13 seviyesi altına doğru sarkma riski devam ediyor, 1.1430 ise 1.1350 üzeri kapanışlarda ilk planda hedef konumunda.

Destek: 1,13

Direnç: 1,1350-1,1430

GBP/USD – Bekleme modunda

May hükümeti için kritik günler devam ediyor, parlamentoda kendisini destekleyen diğer partilerden de gelebilecek fireler ile Brexit anlaşmasının onaylanması zorlaşmış durumda. Teknik anlamda ise 1,2720 seviyesi altında 1,2650 seviyesine geri çekilme riski devam ediyor.

Destek: 1,2650

Direnç: 1,2850-1,29

USD/JPY – 113,20 altında görünüm halen zayıf

Huawie konusundaki haber akışı ile beraber risk iştahında yaşanan düşüş Japon Yeni talebini artırmış durumda. Özellikle Japon yatırımcıların sene sonuna doğru yaptığı alımlar etkili olmakta. 113.20 seviyesi altında düşüş 112.10 desteğini hedeflemekte.

Destek: 112.10

Direnç: 113,20-114,00-115

XAU/USD – Yükseliş sürebilir

1230 seviyesi üzerinde yükselişin hedefi 1250 seviyesi. Pozisyonların korunmasını öneriyoruz, doların değer kazanma potansiyeli ile yükseliş hız kesmiş durumda. Diğer taraftan ABD tahvil faizlerinde yükselişin hız kesmesi ve Fed politikaları ile kısa vadeli yön yukarı.

Destek: 1220-1230

Direnç: 1250

NYMEX – OPEC kararı bekleniyor

Viyana’da devam eden toplantıda net bir üretim kesintisi rakamı belirlemek için Rusya ile orta karar bekleniyor. Rusya’ya bağlı olarak toplam kısıntının günlük 1 milyon varilin biraz üzerinde kalması muhtemel. 52-55 dolar varil bandının korunmasını bekliyoruz.

Destek: 50- 52

Direnç: 55-57,50

S&P 500 – Kısmen toparlanabilir

ABD’de ilan edilen ulusal yas nedeniyle dün kapalı olan endeksler bugün yeniden işlem görmeye başlıyor. Salı gününü %3.22 düşüşle tamamlayan endekste, vadeli kontratlarda da %1 civarı düşüş var. Huawei haberi sonrası yaşanan sert düşüş kısmen geri alınsa da kırılganlık sürecektir.

Destek: 2650

Direnç: 2740-2815-2865

Orijinal Makale

Serdar Pazı

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+