USD/TRY – 5.42 civarında denge arayışında

USD/TRY – 5.42 civarında denge arayışında

Serdar Pazı  | 11.01.2019 12:13

USD/TRY – 5.42 civarında denge arayışında

Dün açıklanan teşvik paketleri ve bugün gelen cari denge verisi sonrasında 5,42 destek seviyesini aşağı yönde zorlasa da tepki alımlarıyla karşılaşan dolar kurunda, ABD verilerinin bu seviye civarında karşılanacağını düşünüyoruz. 5.42 altında 5.35 sonraki destek konumunda.

Destek: 5,30-5,35-5,42

Direnç: 5,50-5,65

EUR/USD – Kar satışları etkili

Paritede geçtiğimiz bir hafta içinde yaşanan ve 1.1570 seviyesine kadar devam eden yükselişte büyük ölçüde Fed tarafından gelen açıklamaların belirgin bir politika değişikliğine işaret etmesi etkili oldu. Ancak Avrupa tarafından başta Almanya olmak üzere gelen zayıf verilerle kar satışları devam edebilir.

Destek: 1,1430-1,15

Direnç: 1,1650

GBP/USD – 1,27 altında satışlar hız kazanabilir

Anlaşma olmadan Brexit gerçekleşme ihtimali artarken, İngiltere’de iş dünyasından ve siyasilerden bu durumun ülke ekonomisi için olumsuz sonuçlarına dair endişeler dile getirilmekte. Dolar zayıflığı kaynaklı ralli 1.28 seviyesini aşamadı, 1.27 kırılırsa kar satışları hızlanacaktır.

Destek: 1,25-1,2650-1,27

Direnç: 1,28-1,30

USD/JPY – 108.50 seviyesi sınırında

ABD tahvil faizlerinin yükselişi doları desteklerken, Nikkei de pozitif görünüm ile risk iştahında artışı teyit etmekte. Japonya’da ekonomik verilerin zayıf gelmesi, yüklü opsiyon itfaları ve BoJ yaklaşımı paritede yukarı hareketi sınırlayabilir görüşündeyiz.

Destek: 105

Direnç: 108.50-109.20-110

XAU/USD – Doların toparlanması altının hızını kesebilir

Son dört hafta içinde yaşanan yükseliş trendi ile beraber 1300 dolar ons direncine yaklaşan altında, bu noktadan gelen kar satışlarının 1285 ara destek seviyesi üzerinde karşılanması olumlu. Ancak dolar endeksinin 95 üzerinde kaldığı noktada altın 1300 seviyesi üzerinde kalıcı olmakta zorlanabilir.

Destek: 1285-1275-1267

Direnç: 1300-1325

NYMEX – Yükseliş devam ediyor

OPEC tarafından getirilen üretim kısıntılarının devreye girmesi ve Çin-ABD görüşmelerinin yarattığı iyimserlik ile petrol fiyatları yükselmeye devam ediyor. Brent petrol açısından da 60 dolar üzerinde kalınması önemli, ABD ham petrolde 55 dolar direncine doğru hareket sürebilir.

Destek: 50-52

Direnç: 55

S&P 500 – 2585 üzerinde haftalık kapanış önemli

Fed yetkililerinden gelen faiz artırımları konusundaki güvercin açıklamaların ardından endeksler yükselişini beşinci güne taşımış durumda. Vadeli endeks kontratlarında yaşanan kısmi kar satışlarına karşın 2585 üzerinde olası kapanış ile yükseliş 2650 direncini hedefleyecektir.

Destek: 2585-2530-2470

Direnç: 2650

Orijinal Makale

Serdar Pazı

İlgili Makaleler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+