Investing.com Alexa'nın En İyi 500 Sitesi Arasına Girdi

Investing.com Alexa'nın En İyi 500 Sitesi Arasına Girdi

Şirket Haberleri  | 17.04.2019 16:35

Investing.com Alexa'nın En İyi 500 Sitesi Arasına Girdi

Finans piyasaları platformunun liderlerinden Investing.com bugün web sayfası popülaritesi konusunda belirleyici bir gösterge olan Alexa Top 500 Küresel sıralamasına girerek sürekli büyümesinde önemli bir aşama kaydetti.

Aylık 20 milyondan fazla kullanıcı, 180 milyon aylık oturum ve aylık 1 milyarın üzerinde sayfa görüntülemeyle ve 42 farklı uluslararası platformu ile dünyadaki 196 ülke kullanıcılarına ulaşan Investing.com bu anlamda en fazla küreselleşen finans pazarı. Şirket, geleneksel yüksek maliyetleri by-pass ederek geçmişte imkânsız olan finans piyasaları verileri ve öngörülerine her yerden ve herkesçe ücretsiz olarak ulaşılmasını amaç ediniyor.

Investing.com’un İcra Kurulu Eş başkanı Mickey Winitsky, “Alexa Top 500 sıralamasına girmekten dolayı aşırı gururluyuz. Bu Investing.com’un görevinin önemli bir olumlaması, yani finansal piyasaları dünyanın her yerindeki insanlara daha erişilebilir kılarak bireysel yatırımları desteklemenin. Bu anlamda, bu başarı şirket için olduğu kadar kullanıcılarımız için de bir kutlama vesilesi.” dedi.

Amazon’un sahibi olduğu Alexa, analitik kavrama konusunda dünyada bir öncü. Bir web sayfasının Alexa derecesi, bu sitenin diğer sitelere göre ne kadar popüler olduğunu gösteriyor. Alexa 300 milyondan fazla Internet sayfasının çevrimiçi görüntülenme verilerini kayıt altına aldığını iddia ediyor.

Ayrıca hem Alexa hem de SimilarWeb’e göre, Investing.com dünya çapındaki en önemli iki finans sitesinden biri ve Google Play içerisindeki finans piyasaları uygulamalarında ilk sırada. 200.000’den fazla finans aracını bünyesinde barındırmasıyla, Investing.com özelleştirilebilir portföyler, kişisel alarmlar, takvimler, hesaplama araçları ve finansal öngörüler dahil pek çok gelişkin finansal piyasa araçlarına sınırsız ve tamamen ücretsiz erişim imkânı sağlıyor.

Bugün Investing.com’un Alexa Top 500 Küresel Siteleri içerisine girişi platformun yedi yıldan daha az bir sürede gösterdiği büyük ilerlemeyi tescilliyor. 2007 yılında kurulduktan sonra, şirket en büyük atılımını Investing.com alan adını 2012 Aralık ayında 2,45 milyon dolara satın alarak yaptı, ki bu alım 2012 yılının ikinci en büyük alan adı satışıydı. Bu işlem şirketin yeni girişimden sektör liderine sıçrayışını büyük oranda şekillendirdi, zira platform bundan sonra bütün işlem yapanların ve küresel yatırımcıların finansal piyasalara ilişkin her şeyi gerçek zamanlı takip ederken kullanması elzem olan bir mecra haline geldi.

Son yıllarda, Investing.com’un trafiği 2013 yılında aylık 50 milyon sayfa görüntülemeden 2016 yılında 400 milyona, bugün ise 1 milyardan fazla bir sayıya hızlı bir yükseliş gösterdi. Investing.com İcra Kurulu Eş başkanı Shlomi Biger, “Yıllar içerisindeki bütün büyümemiz organik şekilde gerçekleşti. En başından bu yana, şirket daima kullanıcı deneyimini geliştirmeye ve olabilecek en iyi ürünü sunmaya odaklandı. Investing.com’un gelecekteki büyümesi şüphesiz ki biz kullanıcılara finans piyasalarına ilişkin eşi benzeri olmayan bir ücretsiz kaynak sunmaya devam ettikçe aynı çizgiyi takip edecektir.” şeklinde konuştu.

Investing.com Hakkında

Investing.com 30’dan fazla bölgede faaliyet gösteren ve 100’den fazla borsadan analiz, haber, finansal araç, grafik ve anlık veri sağlayan finans piyasaları platformudur. 20 milyon aylık kullanıcı ve 170 milyon oturum ile Investing.com SimilarWeb ve Alexa’ya göre en büyük üç finans sitesinden biridir. 300 binden fazla aracı bünyesinde barındıran Investing.com, kullanıcılarına tamamen ücretsiz şekilde finans piyasaları ile ilgili araçlara, portföye, takvime, hesap makinelerine, finansal görüşlere ulaşmasını sağlamaktadır.

Yıllar içinde Investing.com güvenilir bir yayın kuruluşu olarak yüzlerce kuruluşun reklamını yerel ve küresel çapta yaparak birçok noktada tanıtılmasını sağlamıştır.

2007 yılında kurulan Investing.com’un 300’den fazla çalışanı vardır. Şirketin Tel Aviv, Madrid, Tokyo ve Shenzen’de ofisi bulunmaktadır.

için yorum yapan ilk kişi olun

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+