Varantlar Sayfamız Yayında!

Varantlar Sayfamız Yayında!

Yenilikler  | 14.05.2019 12:13

Varantlar Sayfamız Yayında!

Siz istediniz, biz yaptık!

Uzun süredir beklediğiniz Varant bölümümüzü Deutsche Bank işbirliği ile yayına aldık.

Varantlar, yatırımcısına pay senedi, altın, petrol gibi dayanak varlıklarda yükselen ya da düşen piyasa beklentisine kaldıraçlı yatırım imkânı sunan bir finansal üründür. Varantlar, yatırımcısına bir dayanak varlığı belirli bir vade için belirli bir fiyattan alma ya da satma hakkı verirken, yükümlülük getirmez. Bu yüzden yatırımcının riski, varantlara yatırılan sermaye ile sınırlıdır.

Varantlar dayanak varlıktaki fiyat hareketlerine kaldıraçlı olarak tepki verirler. Dayanak varlığın %1-2’lik değişimi kimi varantta %10-30 civarında değer kazanımına neden olurken kimi varantta bu miktarda değer kaybına neden olabilir. Yatırımcılar yükselen piyasa beklentisine ALIM, düşen piyasa beklentisine ise SATIM varantlarıyla yatırım yapar.

Borsa İstanbul sürekli müzayede saatlerinde (10:00 – 13:00 / 14:00 – 18:00) işlem gören varantlar, yatırımcının kendi tercih ettiği bir aracı kuruluş veya banka üzerinden pay senedi işlemi yapar gibi alınıp satılabilir. Deutsche Bank, Nikkei 225, DAX, S&P 500, NASDAQ gibi uluslararası endekslerden BIST30’da işlem gören 25 farklı pay üzerine, altın, gümüş gibi kıymetli madenlerden Brent petrole kadar geniş yelpazede varant ihraç etmektedir. Varantlar hakkında detaylı bilgi edinmek için Deutsche Bank varant destek hattını (0212 319 03 50) arayabilirsiniz.

Sayfamızı ziyaret etmek için tıklayın!

için yorum yapan ilk kişi olun

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+