Aramanıza ilişkin sonuç bulunamadı
Brent Petrol Vadeli İşlemleri - Jun 18 (LCOM8)

Brent Petrol Vadeli İşlemleri - Jun 18 (LCOM8)

RT-CFD
73,63 -0,15 -0,20%
20/04 - Kapanış. Döviz USD
Yeni bir Portföy Oluştur
İptalOluştur
Yeni portföye başarıyla eklendi
Gün Aralığı 72,83 - 74,19
52 Hafta 44,35 - 74,75
Ö. Kapanış 73,78
Açılış 73,59
Ay Jun 18
Son İşlem Günü 29/04/2018
Grup Enerji
1 Yıllık Değişim 41,71%
Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Erhan Canan
Erhan Canan

Bu piyasalarda 17 senedir işlem yapıyorum. Sürekli olarak insanların borsa başta olmak üzere bu platformları kumar olarak tanımladıklarını dinledim. Ancak kendime şu soruyu sordum. Bu kadar yüksek işlem hacmi milyarlarca liralık, milyarlarca trilyonlarca dolarlık işlemler tesadüfi kumarvari yapılması doğru mudur diye. Bu nedenle bu alanda bir arkadaşımın 2 tane doktora tezi bulunuyordu. Ona sürekli bu soruyu soruyordum gerçekten bu piyasalar kumar olabilir mi diye. O da 2 tezini ve bu alanda yazdığı 8 tane kitabı bana verdi. Bunları oku kendin karar ver dedi. Tezlerden bir tanesi finans piyasalarındaki işlemlerle ilgili genel matematik modeli tanımlıyor, diğeri ise 1. Tezdeki teorik matematik modelin gerçek piyasa verileriyle geçerliliğini ispatlama yönünde hazırlanmış bir tezdi. Bu tezleri bir solukta okuyup birçok not aldım piyasada yaptığım işlemlerde, yavaş yavaş uygulamaya başladım, gerçekten bu piyasalardaki hiç bir rakamın tesadüfen olmadığını anladım. Bu durum beni daha da meraklandırdı. Ve o gün bugün bu alanda 100'den fazla doktora tezi ve 1000'in üzerinde bilimsel makaleyi taramıştım. Bu kadar dökümanı elden geçirmemin nedeni çok basit bir sorunun cevabını aramaya yönelikti. Bu piyasalar kumar mı değil mi? Ama sorunun cevabını öğrendim bu piyasalar bilen için yatırım ve yüksek para boğnusu kazanma aracı, bilmeyen için ise; kumar. Kumarda ise daima kasa kazanır.   ... (Devamını Oku)

7 saat önce· 2 · Cevap
Erhan Canan
Erhan Canan

Tamer Bey ben işlemlerimde 61 tane indikatör kullanıyorum. Bunları burada anlatıp uygulamak imkasız gibi çünkü dün bir CCI uygulaması yaptık anlatıncaya kadar canım çıktı. Ben mümkün olduğunca basit temel düzeyde analiz yöntemleri paylaşmaya çalışıyorum. Siz de bildiklerinizi paylaşırsanız foruma çok katkısı olacaktır.   ... (Devamını Oku)

7 saat önce· 3 · Cevap
Erhan Canan
Erhan Canan

Amerikada borsa ve finans alanlarında üniversitelerdeki bölümler mühendislik fakülteleri bünyelerinde açılır. Bu alanların iki yönü vardır. Teknik ve temel olmak üzere. Teknik bu alanların matematik yönünü kapsar bu nedenle mühendisliği ilgilendirir. Temel ise haber bilgi akışıdır bu nedenle iktisadi fakülteleri ilgilendirir.   ... (Devamını Oku)

8 saat önce· Cevap
Tüm yorumları göster (33300)
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+