Aramanıza ilişkin sonuç bulunamadı
Çin - İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI)

Çin - İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI)

Açıklanan: 50,0
Beklenti: 50,0
Önceki: 50,2
Önem Seviyesi:
Yayınlanma Tarihi: 31.01.2020
Döviz: CNY
Ülke: Çin
Rapor Kaynağı: China Logistics Information Center

Çin İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) Çin’de imalat sektöründeki aylık ekonomik faaliyetlerin erken göstergesini sağlar. Ulusal İstatistik Bürosu’ndan toplanan veriler baz alınarak Çin Lojistik ve Satın Alma Federasyonu (CFLP) tarafından derlenir. Li & Fung Araştırma Merkezi ise İngilizce PMI raporunun hazırlanması ve dağıtımından sorumludur. Her ay anketler tüm Çin üzerinde 700’ün üzerinde imalat işletmelerine dağıtılır. Yayınlanacak veriler, işletmelerin satın alma faaliyetleri ve tedarik durumları ile ilgili cevaplarına göre derlenir. Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI), karar verme amacıyla kullanılırken diğer ekonomik veri kaynakları ile karşılaştırılmalıdır. Beklenenden yüksek gelen bir ölçüm, Çin Yuanı için pozitif/boğa olarak kabul edilirken beklenenden düşük gelen ölçümler negatif/ayı olarak kabul edilir.

Yayınlanma Tarihi Açıklanan Beklenti Önceki
29.02.2020 (Şub ) 46,0 50,0
31.01.2020 (Oca) 50,0 50,0 50,2
31.12.2019 (Ara) 50,2 50,1 50,2
30.11.2019 (Kas) 50,2 49,5 49,3
31.10.2019 (Eki) 49,3 49,9 49,8
30.09.2019 (Eyl) 49,8 49,5 49,5

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+