Aramanıza ilişkin sonuç bulunamadı
Japonya - Ulusal Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (Yıllık)

Japonya - Ulusal Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (Yıllık)

Açıklanan: 0,8%
Beklenti: 0,8%
Önceki: 0,9%
Önem Seviyesi:
Yayınlanma Tarihi: 20.06.2019
Döviz: JPY
Ülke: Japonya
Rapor Kaynağı: Statistics Bureau

Ulusal Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (CPI), gıda dışında mal ve hizmetlerin fiyatlarındaki değişimi inceler.
CPI, fiyat değişimlerini tüketicinin gözünden ele alır.
Alım trendlerindeki değişim ve Japonya'daki enflasyon için anahtar bir değerdir.
Beklenenden yüksek bir değer çıkması JPY için pozitif/boğa ( enflasyonla savaşmak için genel yöntem, yabancı yatırımcıyı harekete geçiren kur yükselişidir), beklenenden düşük bir değer çıkması JPY için negatif/ayı piyasası demektir.

Yayınlanma Tarihi Açıklanan Beklenti Önceki
18.07.2019 (Haz) 0,6% 0,8%
20.06.2019 (May) 0,8% 0,8% 0,9%
23.05.2019 (Nis) 0,9% 0,9% 0,8%
18.04.2019 (Mar) 0,8% 0,7% 0,7%
21.03.2019 (Şub ) 0,7% 0,8% 0,8%
21.02.2019 (Oca) 0,8% 0,8% 0,7%

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+