Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 0,59% değer kaybetti

Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 0,59% değer kaybetti

Investing.com  | 13.03.2018 23:35

Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 0,59% değer kaybetti

Investing.com – Brezilya hisse senedi piyasaları Salı kapanışın ardından düştü Finans, Elektrik ve Kamu Hizmetleri sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

São Paulo borsasının kapanışıyla Bovespa 0,59% düştü.

Bovespa altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen ESTACIO PART ON NM (SA:ESTC3) 3,41% veya 1,09 puan yükselerek 33,10 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Suzano Papel e Celulose SA (SA:SUZB3) 2,89% veya 0,64 puan artışla 22,75 seviyesinden işlem görürken MRV ON NM (SA:MRVE3) 2,79% veya 0,44 puan artışla 16,22 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen COSAN ON NM (SA:CSAN3) 3,31% veya 1,48 puan düşüşle 43,30 seviyesinden kapandı. CEMIG - Companhia Energetica Minas Gerais Pref (SA:CMIG4) 3,08% veya 0,26 puan düşüşle 8,19 seviyesinden işlem görürken LOCALIZA ON EJ NM (SA:RENT3) 3,03% veya 0,90 puan değer kaybederek 28,80 seviyesinden işlem görüyor.

São Paulo Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 228 iken değer kazananlarınki 187 olarak belirlendi. Ayrıca 27 adet hisse senedi sabit kaldı.

MRV ON NM (SA:MRVE3) hisseleri 2,79% veya 0,44 artışla 16,22 seviyesi ile en yükseğine çıktı.

Bovespa için zımni volatilite ölçümü yapan CBOE Brazil Etf Volatility 4,73% oranında artışla 28.58 puanı gördü.

Nisan vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,44% veya 5,80 değer kazanarak onsu $1.326,60 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Nisan vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 0,67% veya 0,41 oranında düşüşle varili $60,95 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Mayıs vadeli Amerikan Kahve C Vadeli İşlemleri 1,39% veya 1,66 artışla $121,28 seviyesinden işlem görüyor.

USD/BRL 0,03% düşüşle 3,2608 seviyesinden işlem görürken EUR/BRL 0,40% artışla 4,0393 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,21% düşüşle 89,70 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+