Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 0,59% değer kaybetti

Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 0,59% değer kaybetti

Investing.com  | 13.03.2018 23:35

Brezilya piyasaları kapanışta düştü; Bovespa 0,59% değer kaybetti

Investing.com – Brezilya hisse senedi piyasaları Salı kapanışın ardından düştü Finans, Elektrik ve Kamu Hizmetleri sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

São Paulo borsasının kapanışıyla Bovespa 0,59% düştü.

Bovespa altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen ESTACIO PART ON NM (SA:ESTC3) 3,41% veya 1,09 puan yükselerek 33,10 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Suzano Papel e Celulose SA (SA:SUZB3) 2,89% veya 0,64 puan artışla 22,75 seviyesinden işlem görürken MRV ON NM (SA:MRVE3) 2,79% veya 0,44 puan artışla 16,22 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen COSAN ON NM (SA:CSAN3) 3,31% veya 1,48 puan düşüşle 43,30 seviyesinden kapandı. CEMIG - Companhia Energetica Minas Gerais Pref (SA:CMIG4) 3,08% veya 0,26 puan düşüşle 8,19 seviyesinden işlem görürken LOCALIZA ON EJ NM (SA:RENT3) 3,03% veya 0,90 puan değer kaybederek 28,80 seviyesinden işlem görüyor.

São Paulo Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 228 iken değer kazananlarınki 187 olarak belirlendi. Ayrıca 27 adet hisse senedi sabit kaldı.

MRV ON NM (SA:MRVE3) hisseleri 2,79% veya 0,44 artışla 16,22 seviyesi ile en yükseğine çıktı.

Bovespa için zımni volatilite ölçümü yapan CBOE Brazil Etf Volatility 4,73% oranında artışla 28.58 puanı gördü.

Nisan vadeli Altın Vadeli İşlemleri 0,44% veya 5,80 değer kazanarak onsu $1.326,60 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Nisan vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 0,67% veya 0,41 oranında düşüşle varili $60,95 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Mayıs vadeli Amerikan Kahve C Vadeli İşlemleri 1,39% veya 1,66 artışla $121,28 seviyesinden işlem görüyor.

USD/BRL 0,03% düşüşle 3,2608 seviyesinden işlem görürken EUR/BRL 0,40% artışla 4,0393 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,21% düşüşle 89,70 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+