Meksika piyasaları kapanışta yükseldi; S&P/BMV IPC 0,69% değer kazandı

Meksika piyasaları kapanışta yükseldi; S&P/BMV IPC 0,69% değer kazandı

Investing.com  | 13.01.2018 01:35

Meksika piyasaları kapanışta yükseldi; S&P/BMV IPC 0,69% değer kazandı

Investing.com – Meksika hisse senedi piyasaları Cuma kapanışın ardından yükseldi Finans Hizmetleri, Temel Tüketim Ürünleri ve Sağlık sektörlerindeki hisselerin artışıyla yükseldi.

Meksika borsasının kapanışıyla S&P/BMV IPC 0,69% yükseldi.

S&P/BMV IPC altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Alpek SAB de CV (MX:ALPEKA) 5,30% veya 1,230 puan yükselerek 24,430 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Nemak SAB de CV (MX:NEMAKA) 3,95% veya 0,58 puan artışla 15,25 seviyesinden işlem görürken Grupo Financiero Inbursa (MX:GFINBURO) 2,89% veya 0,970 puan artışla 34,590 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Asur B (MX:ASURB) 1,25% veya 4,55 puan düşüşle 358,53 seviyesinden kapandı. Becle SA (MX:CUERVO) 1,17% veya 0,380 puan düşüşle 32,220 seviyesinden işlem görürken PINFRA (MX:PINFRA) 0,84% veya 1,62 puan değer kaybederek 191,32 seviyesinden işlem görüyor.

Meksika Borsası değer kazanan hisse senetlerinin sayısı 168 iken değer kaybedenlerinki 138 olarak belirlendi. Ayrıca 8 adet hisse senedi sabit kaldı.

Şubat vadeli Altın Vadeli İşlemleri 1,19% veya 15,80 değer kazanarak onsu $1.338,30 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Şubat vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 0,94% veya 0,60 oranında artışla varili $64,40 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Mart vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 0,78% veya 0,54 artışla varili $69,80 seviyesinden işlem görüyor.

USD/MXN 1,21% düşüşle 19,0405 seviyesinden işlem görürken EUR/MXN 0,19% artışla 23,2308 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 1,13% düşüşle 90,62 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+