Peru piyasaları kapanışta düştü; S&P Lima General 1,55% değer kaybetti

Peru piyasaları kapanışta düştü; S&P Lima General 1,55% değer kaybetti

Investing.com  | 12.07.2018 00:25

Peru piyasaları kapanışta düştü; S&P Lima General 1,55% değer kaybetti

Investing.com – Peru hisse senedi piyasaları Çarşamba kapanışın ardından düştü Maden, Sanayi ve S&P Lima Juniors sektörlerindeki hisselerin düşüşüyle düştü.

Lima borsasının kapanışıyla S&P Lima General 1,55% değer kaybetti.

S&P Lima General altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Candente Copper (LM:DNT) 5,77% veya 0,0030 puan yükselerek 0,0550 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Bco Continenta (LM:CON) 0,00% veya 0,000 puan sabit kalarak 4,100 seviyesinden işlem görürken Compania Minera Milpo SAA Class I (LM:MILi) 0,00% veya 0,000 puan sabit kalarak 2,900 seviyesinden işlem görüyor.

Seansın en kötü performansını sergileyen Trevali Mining (LM:TV) 8,96% veya 0,060 puan düşüşle 0,610 seviyesinden kapandı. Volcan Minera (LM:VOL_pb) 7,14% veya 0,060 puan düşüşle 0,780 seviyesinden işlem görürken Atacocha (LM:ATB) 6,76% veya 0,029 puan değer kaybederek 0,400 seviyesinden işlem görüyor.

Lima Menkul Kıymetler Borsası değer kaybeden hisse senetlerinin sayısı 30 iken değer kazananlarınki 3 olarak belirlendi. Ayrıca 7 adet hisse senedi sabit kaldı.

Trevali Mining (LM:TV) hisseleri 8,96% veya 0,060 düşerek 0,610 seviyesi ile 52 haftanın en düşüğüne geriledi.

Ağustos vadeli Ham Petrol WTI Vadeli İşlemleri 4,78% veya 3,54 değer kaybederek varili $70,57 seviyesinden işlem görüyor. Diğer yandan emtialarda Eylül vadeli Brent Petrol Vadeli İşlemleri 0,04% veya 0,03 oranında artışla varili $74,12 seviyesinden işlem görüyor. Bu sırada Ağustos vadeli Altın Vadeli İşlemleri 1,08% veya 13,60 düşüşle onsu $1.241,80 seviyesinden işlem görüyor.

USD/PEN 0,33% artışla 3,2800 seviyesinden işlem görürken EUR/PEN 0,01% düşüşle 3,8363 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri 0,67% artışla 94,48 seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Görkem Yildirim
Görkem Yildirim

Dolar böyle giderse ....  ... (Devamını Oku)

11.07.2018 23:20 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+