Altın Fiyatları Sakin; ABD Doları Pek Değişim Yaşamadı

Altın Fiyatları Sakin; ABD Doları Pek Değişim Yaşamadı

Investing.com  | 12.02.2019 09:51

Altın Fiyatları Sakin; ABD Doları Pek Değişim Yaşamadı

Investing.com – Altın fiyatları Salı günü sakin kalırken, yatırımcıların ticari cephedeki son gelişmeleri değerlendirmesiyle ABD doları da neredeyse yatay hareketlilik yaşadı.

Altın göstergesi Nisan vadeli vadeli işlemler, %0,2 artışla 1.314,85 dolardan işlem gördü.

Altın vadeli işlemleri, art arda dört kayıp oturumunun ardından geçen hafta %0,3 düşüş gördü.

Beyaz Saray danışmanı Kellyanne Conway’in Fox News’a yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin Başkanı Xi Jinping ile “çok yakında” görüşmek istediğini söylemesinin ardından, yatırımcı hassasiyeti Salı günü hafif artış yaşadı.

Trump Pazartesi günü destekçilerine, yönetiminin “harika ticaret anlaşmaları” üzerine çalıştığını ve Çin’in zor zamanlar geçirmesini istemediğini söyledi.

ABD tarafından bugün gelen pozitif değerlendirmelere rağmen, ABD’li müzakerecilerin ABD’den fikri mülkiyet hırsızlığının tanzimi de dahil olmak üzere çoktandır var olan talepler üzerine Çin’e baskı yapmasıyla, analistler hızlı bir çözüm umutlarının geleceğinin çok da parlak olmadığını söyledi.

İki Başkan arasında son tarih öncesinde planlanmış bir toplantının olmaması da, başarılı bir anlaşma umutlarına darbe vurdu.

Trump geçen hafta 1 Mart öncesinde bir anlaşma yapmak üzere Xi Jinping ile görüşme planı olmadığını söyledi. Çin’in 1 Mart öncesinde bir anlaşmaya varması gerekiyor, aksi takdirde 200 milyar dolarlık Çin ithalatı üzerindeki %10 olan vergilerin %25’e yükselmesi riskiyle karşı karşıya.

Yatırımcılar Pazartesi günü Pekin’de başlayan, ABD ve Çin yetkilileri arasındaki görüşmelere odaklı.

Öte yandan, piyasalar, sınır güvenliği fonlaması üzerine dört Demokrat ve Cumhuriyetçi kongre müzakerecisi arasındaki görüşmeleri de yakından takip ediyor.

Çeşitli medya kollarına göre, Cuma gününe kadar bir anlaşmaya varamazlarsa, kısmi bir hükümet kapanışı daha gerçekleşebilir.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+