Algorand Token Satışından 60 Milyon Dolar Elde Etti!

Algorand Token Satışından 60 Milyon Dolar Elde Etti!

Koin Bulteni  | 20.06.2019 14:36

Algorand Token Satışından 60 Milyon Dolar Elde Etti!

Algorand, Coinlist üzerindeki kendi Argo token’i için token satışı düzenleyerek ilginç bir satışa imza attı ve Dutch Auction isimli bir mekanizmayı kullanarak her bir piyasa katılımcısının Algo için tek bir fiyat belirlemesini sağladı. Bu sayede 25 milyon token’in her biri 2.40 dolardan satışa çıkartıldı.

Şirket yetkilileri konu hakkında yaptıkları açıklamada ”kripto para açık arttırma modelinin”, ”Sınırları Olmayan Ekonomi” kurmak için adilliği ve herkesi kapsamı içerisine alabilmeyi vurgulayan şeffaf ve yenilikçi ekonomi modelinin ilk uygulaması olduğunu dile getirdi.

Arrington XRP Capital’in lider ismi Michael Arrington konu hakkında yaptığı açıklamada Algorand’ın ”makro ekonominin, kripto paralarla buluştuğu nokta” olduğunu ifade etmişti.

Yapılan açık arttırma Algorand’ın Ana Ağının resmi piyasaya çıkışı ile de kesişti. İddia edilen e göre platform 5 saniyeden az bir gecikme ile saniyede 1.000 işlem kapasitesine sahip ve bu özellikleri sayesinde Visa (NYSE:V) veya MasterCard ile eşdeğer statüye yükselmekte.

Arrington’un ifadelerine göre böylesine hızlı bir platformun yanı sıra izinsiz ve tamamıyla proof-of-stake tabanlı blockchain ağı Algorand da ”akıllı bir ekonomik modele sahip son teknoloji kriptografi” sunmakta.

Algorand Adını Daha Sık Duyuracak Algorand yetkilileri daha önce her bir sene 600 milyon Algo’yu açık arttırma ile satışa çıkartacaklarını ifade etmişti. Ekip bunun yanı sıra hizmet vermeye başladıkları ilk 5 yıl içerisinde 10 milyar Argo piyasaya süreceklerini de duyurdu. Görünüşe göre yakında Algorand’ın adını çok daha sık duyacağız.

Algorand Token Satışından 60 Milyon Dolar Elde Etti! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+