Bitfinex’in Token Geri Satın Alma Mekanizması Ne Kadar Şeffaf?

Bitfinex’in Token Geri Satın Alma Mekanizması Ne Kadar Şeffaf?

Koin Bulteni  | 20.06.2019 16:06

Bitfinex’in Token Geri Satın Alma Mekanizması Ne Kadar Şeffaf?

Sektörün belki de en tartışmalı ve en çok eleştirilen kripto para borsalarından birisi olan Bitfinex, geçtiğimiz tarihlerde piyasaya sürdüğü LEO token’lerini geri satın alacağı girişimini duyurmuş ve beklenenden çok olumlu geri dönüt almıştı.

Borsa UNUS SED LEO Şeffaflık Girişimi adını verdiği program ile kullanıcıların Bitfinex’in ana firması olan iFinex’in saatlik bazdaki piyasa oranlarından, kazancının %27’si oranında LEO satın alımı yaptığını görebileceğini vurgulamıştı. Tabii ki bu olay Tether ile aynı yönetim kuruluna sahip Bitfinex söz konusu olunca ”acaba gerçekten şeffaflık olacak mı?” sorularının kafalarda oluşmasına yol açtı.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino da insanların kafasındaki soruya yanıt vererek konu hakkında şunları ifade etti:

Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada daha düşük miktarda LEO almak için daha az ticari hacim gösterebilecekleri taktiğini uygulayabileceklerini ancak bu durumda bir sürü trader’a neden yaptıkları alım satımların gözükmediği açıklamasını yapamayacaklarını ifade etti. Başka bir ”kötü yol” olarak öne sürülen yöntem ise, sahte hacim yaratmak ki bu CTO’ya göre daha fazla para aktarılması anlamına geliyor ve sürdürülebilir değil.

Bu sebeplerden ötürü herhangi bir ‘alavere’ olmadan direkt olarak süper şeffaf bir süreç yürüttüklerini belirten CTO, şu an için topluluktan onay almış gibi gözükmekte.

Bitfinex’in Token Geri Satın Alma Mekanizması Ne Kadar Şeffaf? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+