Bitfinex’in Token Geri Satın Alma Mekanizması Ne Kadar Şeffaf?

Bitfinex’in Token Geri Satın Alma Mekanizması Ne Kadar Şeffaf?

Koin Bulteni  | 20.06.2019 16:06

Bitfinex’in Token Geri Satın Alma Mekanizması Ne Kadar Şeffaf?

Sektörün belki de en tartışmalı ve en çok eleştirilen kripto para borsalarından birisi olan Bitfinex, geçtiğimiz tarihlerde piyasaya sürdüğü LEO token’lerini geri satın alacağı girişimini duyurmuş ve beklenenden çok olumlu geri dönüt almıştı.

Borsa UNUS SED LEO Şeffaflık Girişimi adını verdiği program ile kullanıcıların Bitfinex’in ana firması olan iFinex’in saatlik bazdaki piyasa oranlarından, kazancının %27’si oranında LEO satın alımı yaptığını görebileceğini vurgulamıştı. Tabii ki bu olay Tether ile aynı yönetim kuruluna sahip Bitfinex söz konusu olunca ”acaba gerçekten şeffaflık olacak mı?” sorularının kafalarda oluşmasına yol açtı.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino da insanların kafasındaki soruya yanıt vererek konu hakkında şunları ifade etti:

Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada daha düşük miktarda LEO almak için daha az ticari hacim gösterebilecekleri taktiğini uygulayabileceklerini ancak bu durumda bir sürü trader’a neden yaptıkları alım satımların gözükmediği açıklamasını yapamayacaklarını ifade etti. Başka bir ”kötü yol” olarak öne sürülen yöntem ise, sahte hacim yaratmak ki bu CTO’ya göre daha fazla para aktarılması anlamına geliyor ve sürdürülebilir değil.

Bu sebeplerden ötürü herhangi bir ‘alavere’ olmadan direkt olarak süper şeffaf bir süreç yürüttüklerini belirten CTO, şu an için topluluktan onay almış gibi gözükmekte.

Bitfinex’in Token Geri Satın Alma Mekanizması Ne Kadar Şeffaf? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

_newTouch_Related_News

_newtouch_latest_comments

_buttonAddComment
_newtouch_comments_antispam_message
_newtouch_discussion_title
newtouch_comments_reply_comment_hint
_newtouch_comments_antispam_message

_touchRiskDisclosure_message

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
_Logout
Mobile_app_sign_in_pop_up_sign_out_text
_No_Yes
_Cancel_Yes
mobile_app_saving_changes

+