Ciddi Olayların Yaşandığı Hong Kong’da Bitcoin’e Talep Artıyor

Ciddi Olayların Yaşandığı Hong Kong’da Bitcoin’e Talep Artıyor

Coinmoz  | 14.08.2019 14:36

Ciddi Olayların Yaşandığı Hong Kong’da Bitcoin’e Talep Artıyor

Son dönemde çok ciddi kitlesel olayların yaşandığı Hong Kong, bu yönüyle artık dünya medyasının da öncelikli gündem maddelerinden birisi haline geldi. Ülkede yaşanan olaylar artık iyice sıkıntılı bir boyuta ulaşırken, Çin hükümeti ile Hong Kong arasında gerçekten de oldukça sıkıntılı bir süreç yaşanıyor.

İşte tam da bu noktada, ülkede yerel Bitcoin hacimlerinde ciddi bir artış yaşanıyor. Hong Kong Doları olan ülkenin itibari para birimi değer kaybederken, buna karşın Bitcoin fiyatı da ülkede, normal değerlerin daha üzerinde seyrediyor.

Konuyla ilgili olarak Local Bitcoins adlı bir kripto para borsasının verilerine bakılırsa, ülkede Bitcoin, normal ABD doları değerinin yaklaşık 300 dolar daha fazlasına satılıyor. Yani, Hong Kong halkı Bitcoin’e ulaşabilmek için dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan kişilerden daha fazla para ödemeyi kabul ediyor. Bu da, artan talebin bir yansıması olarak görülüyor.

Bakalım, önümüzdeki dönemde bu konu ile ilgili olarak neler yaşanacak? Benzer süreçler daha önce İran, Venezuela ve Arjantin gibi ülkelerde de görülmüştü. Bu tarz sıkıntılı iç durumların, insanları Bitcoin almaya teşvik ettiği de bilinen bir başka detay olarak dikkat çekiyor. Bu da Bitcoin’in küresel gücünü ortaya koyan bir detay.

Ciddi Olayların Yaşandığı Hong Kong’da Bitcoin’e Talep Artıyor yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Polski Português (Portugal) Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+