Şehir Sistemini Hackleyen Hackerlar, Rekor Miktarda Bitcoin Elde Etti!

Şehir Sistemini Hackleyen Hackerlar, Rekor Miktarda Bitcoin Elde Etti!

Koin Bulteni  | 20.06.2019 16:06

Şehir Sistemini Hackleyen Hackerlar, Rekor Miktarda Bitcoin Elde Etti!

Kripto para piyasası 2018 yılından bu yana ciddi bir tanınırlık ve yükseliş elde etti ki bunun iyi olduğu gibi kötü yanları da mevcut. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarının yükselmesi kesinlikle birçok kötü amaçlı kişinin iştahını kabarttı ve kripto para borsaları ile kripto para yatırımcılarına yapılan saldırıların yanı sıra, sadece gizlilik için yaptıklarının karşılığını Bitcoin veya Monero gibi koin’lerle almak isteyenlerin sayısı da 2019 yılında rekora koşuyor.

Ransomware olarak bilinen fidye yazılım saldırısı temelde bir kişinin bilgisayarındaki bütün dosyalara olan erişimi engelleyerek kullanıcılardan fidye talep eden zararlı yazılımlardır. Bu yazılımlar geçtiğimiz yıllarda en çok tekil kullanıcılar için kullanılıyor olsa da, özellikle birkaç aydır büyük devlet kurumlarına ve hatta şehirlerin bilişim sistemlerine bile gönderilmeye başlandı.

Florida eyaletinde yer alan Riviera Beach isimli bir şehir de bu saldırının en güncel kurbanlarından birisi oldu. Şehrin online hizmetleri, e-posta hizmetleri, acil durum çağrı hizmetleri ve buna benzer bütün acil durum sistemleri fidye yazılım yüzünden devre dışı kalınca şehir meclisi bir araya gelerek fidyecilere istedikleri 600.000 dolar değerinde Bitcoin’i vermeyi kabul etti.

Bu da aslında hükümetlerin fidye yazılımlara karşı olan çaresizliğini ve önümüzdeki günlerde buna benzer başka saldırı haberleri de alabileceğimizi gözler önüne sermekte.

Şehir Sistemini Hackleyen Hackerlar, Rekor Miktarda Bitcoin Elde Etti! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

_newTouch_Related_News

_newtouch_latest_comments

_buttonAddComment
_newtouch_comments_antispam_message
_newtouch_discussion_title
newtouch_comments_reply_comment_hint
_newtouch_comments_antispam_message

_touchRiskDisclosure_message

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
_Logout
Mobile_app_sign_in_pop_up_sign_out_text
_No_Yes
_Cancel_Yes
mobile_app_saving_changes

+