Hayatını Kaybeden QuadrigaCX CEO’su, Müşteri Fonları İle Farklı Borsalardan İşlem Yapmış!

Hayatını Kaybeden QuadrigaCX CEO’su, Müşteri Fonları İle Farklı Borsalardan İşlem Yapmış!

Koin Bulteni  | 20.06.2019 15:06

Hayatını Kaybeden QuadrigaCX CEO’su, Müşteri Fonları İle Farklı Borsalardan İşlem Yapmış!

2019 yılına damga vuran kripto para borsası QuadrigaCX’in olayları hala bitmedi ve yakın bir zamanda da bitecek gibi gözükmüyor. Borsanın kurucusu ve CEO’su konumundaki Gerald Cotten, mahkeme tarafından atanan denetim firmasının raporuna göre müşterilerin fonları ile farklı borsalardan çok fazla işlem yapmış ve hesap açmış.

Ernst & Young Çarşamba günü yayınladıkları 70 sayfalık raporda Gerald’ın müşteri fonlarından milyonlarca doları başka borsalara transfer ettiğini ve bunları kişisel hayatını lüks bir şekilde geçirmek için kullandığını öne sürdü. Cotten’in genel olarak müşterilerinden 200 milyon dolardan fazla para çaldığı tahmin edilmekte.

”Quadriga platformunun dışına ve direkt olarak rakip borsalarda Bay Cotten’in hesabına ciddi hacme sahip kripto para transferleri gerçekleştirilmiş. Görünüşe göre kullanıcılara ait kripto para birimleri bazı borsalarda hem normal bir şekilde alınıp satılmış, hem de Bay Cotten tarafından oluşturulan marj ticareti hesaplarında destek olarak tutulmuş.”

Cotten’in yaptığı işlemlerden doğan kayıplar ve işlem ücretleri ”Quadriga’yı ciddi zarara” uğratmış ve denetim firması hala sahiplerinin kim olduğunu tespit edemediği birden çok cüzdanı araştırmakta.

2016 yılı ile 2018 yılı arasında geçen sürede Cotten’in 9.450 Bitcoin, 387.738 Ethereum ve 239.020 Litecoin transfer ettiği ve o tarihlerdeki fiyatları ile sırasıyla 88 milyon dolar, 105 milyon dolar ve 33 milyon dolarlık vurgun yaptığı tahmin edilmekte.

Hayatını Kaybeden QuadrigaCX CEO’su, Müşteri Fonları İle Farklı Borsalardan İşlem Yapmış! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+