Kripto Para Borsası Coinbase’e Hack Saldırısı!

Kripto Para Borsası Coinbase’e Hack Saldırısı!

Coinkolik  | 20.06.2019 18:06

Kripto Para Borsası Coinbase’e Hack Saldırısı!

Dev kripto para borsası Coinbase’e Pazartesi günü hack saldırısı yapıldığı ortaya çıktı. Saldırı girişimini tespit eden borsa ivedilikle harekete geçerek saldırıyı eng.

Saldırganların, Coinbase çalışanlarına hedefli oltalama (spear-phishing) adı verilen bir saldırı tekniğiyle borsayı hack’lemek için Firefox’ta keşfedilen sıfır gün (zero-day) açığından yararlanmaya çalıştığı belirtiliyor. Bu saldırı tekniği geçmişte pek çok kez kullanılmış ve birçok borsada deva kayıplara yol açmıştı.

Saldırganlar başarılı olsalardı Coinbase’in arka planına erişim hakkı kazanacaklar ve bu erişimi borsanın fonlarını çalmak için kullanabileceklerdi.

Coinbase’in baş güvenlik sorumlusu Philip Martin, kripto para borsasının saldırıyı nasıl ele aldığına dair daha fazla ayrıntı paylaşmak için dün Twitter’dan açıklamada bulundu. Martin, saldırıda kullanılan kötü amaçlı yazılımları ve altyapıyı birbirinden ayırdıklarını, saldırganın kimliğini tespit etmek için çeşitli kuruluşlarla birlikte çalıştıklarını belirtti.

Mozilla, hatayı düzeltmek için Salı günü Firefox 67.0.3 ve Firefox ESR 60.7.1 olmak üzere yeni sürümleri yayınladı.

Haber İçeriği: Kripto Para Borsası Coinbase’e Hack Saldırısı!

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Investing.com Uygulamasını indirin

Hisseler, endeksler, dövizler, emtia ve tahviller için ücretsiz anlık fiyatlara, grafiklere ve alarmlara ulaşın. En iyi teknik analiz ve tahminleri ücretsiz görün.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.