Mesajlaşma Devinin Kripto Para Borsası Bu Ay Müjdeyi Verebilir!

Mesajlaşma Devinin Kripto Para Borsası Bu Ay Müjdeyi Verebilir!

Koin Bulteni  | 20.06.2019 15:06

Mesajlaşma Devinin Kripto Para Borsası Bu Ay Müjdeyi Verebilir!

Bloomberg tarafından aktarılan yeni bir habere göre, Japon mesajlaşma devi LINE‘ın bu ay içerisinde kendi ülkesinde lisanslı bir kripto para borsasını kullanıcılara sunabilir.

Perşembe günü yayınlanan habere ve konuyla yakından ilgili kaynakların aktardıkları bilgilere göre LINE, Japonya’nın finansal regülatörü FSA’dan kendi kripto para borsası için lisans almaya oldukça yaklaştı ve beklenen müjde Haziran ayı bitmeden gelebilir.

Eğer beklendiği gibi FSA’dan kripto para borsa lisansı alınırsa, LINE’ın BitMax isimli kripto para borsasını Japonya içerisindeki 80 milyon kullanıcının hizmetine sunması birkaç haftayı bulabilir. LINE 2018 yılının Temmuz ayında Singapur içerisinde BitBox isimli bir kripto para borsasını piyasaya sürmüş ancak regülasyonlarla ilgili sıkıntılardan dolayı kendi ülkesindeki kullanıcıları borsadan hariç tutmuştu.

Bu yılın 19 Mart tarihi itibariyle Japonya içerisinde toplamda 19 platform FSA’dan ilgili kripto para borsa lisansını alabildi ve regülatör güvenlik önlemlerini oldukça arttırdı. FSA’nın böyle bir lisansı zorunlu kılmasının ve prosedürleri arttırmasının sebebi ise 530 milyon dolarlık vurguna neden olan Coincheck kripto para borsasının hacklenmesi olmuştu. Coincheck geçtiğimiz aylarda yeniden FSA lisansını almaya hak kazanarak aslında sektörün düzeldiğini de kanıtladı.

LINE gibi büyük bir firmanın kendi kripto para borsasını piyasaya sürmesi, Japonya piyasasını kesinlikle hareketlendirecektir.

Mesajlaşma Devinin Kripto Para Borsası Bu Ay Müjdeyi Verebilir! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+