ABD'de işsizlik maaşı başvuruları son haftada 8 bin kişi azaldı

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları son haftada 8 bin kişi azaldı

Investing.com  | 08.08.2019 15:48

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları son haftada  8 bin kişi azaldı

Investing.com - ABD’de işsizlik maaşı başvuruları son haftada 8 bin kişi azalarak 209 bine geriledi, 4 haftalık işsizlik maaşı ortalaması da 212,25’e geriledi.

ABD ekonomisinde üretim tarafındaki zayıflama ve enflasyondaki baskıya karşın istihdam piyasası güçlü kalmaya devam ediyor. Tarım dışı istihdamın Temmuz’da beklentilerin üzerinde gelmesi ve ücretlerde de artış yaşanmasının ardından haftalık başvurular piyasadaki gücün korunduğunu teyit etti.

ABD Başkanı Trump’ın Çin’e ek vergi uygulanması kararının ardından 2 yılın zirvesinden düşüşe geçen ABD Dolar Endeksi, hafta ortasında 100 günlük hareketli ortalamanın altına geriledi, ancak endeks, piyasalardaki panik satışlarının azalması sonrasında toparlama gösteriyor. Endeks bugün 97,70 yakınında hafif alıcılı işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Sinan Develi
Sinan Develi

fed faizi ,çin baskısından dolayı düşürmek zorunda kalacak ... aksi takdirde amerikanın ticaret dengesi çok bozulacak  ... (Devamını Oku)

08.08.2019 13:58 GMT· Cevap
Borsacı Kamil
Borsacı Kamil

ABD işsizlik ha bire azalıyor, adamlar eylülde bırak sabit tutmayı faiz yükseltecekler :))  ... (Devamını Oku)

08.08.2019 12:50 GMT· Cevap
fatih gs
fatih gs

adamlar işsiz de kalsa maaş alıyor ben 2 ay işsiz kalsam aç kalırım   ... (Devamını Oku)

08.08.2019 12:50 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+