ABD'de tarım dışı istihdam beklentilerin üzerinde artış gösterdi

ABD'de tarım dışı istihdam beklentilerin üzerinde artış gösterdi

Investing.com  | 05.07.2019 15:35

ABD'de tarım dışı istihdam beklentilerin üzerinde artış gösterdi

Investing.com - ABD’de tarım dışı istihdam Haziran’da 160 bin artış beklentisine karşın 224 bin ile beklentilerin oldukça üzerinde geldi.

Saatlik kazançlar Haziran’da aylık %0,3 beklentisine karşın %0,2 ve yıllık %3,2 beklentisine karşın %3,1 ile beklentilerin hafif altında kaldı.

İşsizlik oranı Haziran’da %3,6 beklentisine karşın %3,7’ye yükseldi.

Piyasaların öncelikli takip ettiği ve Fed politikasında en belirleyici kalem olan ücretlerde artış yaşanmaması dikkat çekti. İstihdamın beklenti üzerinde gelmesi ile ABD Dolar Endeksi ilk tepki olarak 97,10 seviyesine yükselirken EUR/USD 1,1242’ye ve Ons Altın 1,394$ seviyesine gerilerken USD/TRY kurunda belirgin bir değişim olmadı, kur 5,61 seviyesinde işlem görüyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
murat tomur
murat tomur

Er yada geç olacak. Gönül ister ki olmasın üretelim muhtaç olmayalım. Bu kadar baskısının olması demek yaa hak diye bilonun oku çekip bırakmasına benzer  ... (Devamını Oku)

05.07.2019 12:58 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+