Almanya ve Euro Bölgesi'nda daralma devam ediyor

Almanya ve Euro Bölgesi'nda daralma devam ediyor

Investing.com  | 07.08.2019 15:30

Almanya ve Euro Bölgesi'nda daralma devam ediyor

Investing.com - Almanya'da sanayi üretimi Haziran'da geçen yıl ayını ayına göre% 5,2 ve aylık bazda da% 1,5 tarihinde yaşadı. Son 10 yılın en sert düşüşünü yaşayan sanayi üretimi, Euro Bölgesi'nin en güçlü ekonomisinde daralmanın devam ettiği yönünde.

Büyük ekonomilerdeki zorlukların bu yıl 2. yarısında da kendini göstermesi ile risk iştahında yaşanıyor. Piyasalarda güvenliğini azaltma talep ediyor.

EUR/USD 1.1250 direncini aşamadı ve bugünkü zayıf verinin önünde tekrar 1.1180 seviyesine geriledi.

Türk Lirası'nın diğer ülke ülke paralarından pozitif ayrışarak yükseliş yaşaması ve EUR/TRY kuru da 6,13'e geriledi.

Euro Bölgesi ekonomisinde tahmin edileni zorluyor daralma sinyalleri artıyor ve Avrupa Merkez Bankası'nın Eylül'de faiz aracını da kullanarak indirime gitmesiyle birlikte piyasalarda güçleniyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+