Euro Bölgesi'nde sanayi üretimi Temmuz'da da daralmaya devam etti

Euro Bölgesi'nde sanayi üretimi Temmuz'da da daralmaya devam etti

Investing.com  | 12.09.2019 12:25

Euro Bölgesi'nde sanayi üretimi Temmuz'da da daralmaya devam etti

Investing.com - Yavaşlama sinyalleri veren Euro Bölgesi'nde sanayi üretimi Temmuz'da aylık %0,4 ve yıllık %2 sert düşüş yaşadı.

Bölge ekonomisinde önemli bir paya sahip olan sanayi üretimi Kasım ve Aralık aylarındaki sert düşüşünün ardından kaybını son aylarda azaltsa da Haziran ve Temmuz aylarında daralmaya devam etti.

Bugün gerçekleşecek ECB toplantısında Başkan Draghi'nin bölge ekonomisini değerlendirmesi bekleniyor. Hem Almanya hem de bölge göstergelerinde imalat ve sanayi üretimindeki daralmanın ve zayıf enflasyonun ECB'yi genişlemeci politikada faiz aracını da kullanmaya itmesi bekleniyor.

ECB öncesinde euro, dolar karşısında 1,10 üzerinde işlem görürken TL karşısında da 6,34 üzerinde hafif alıcılı fiyatlanıyor.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Yusuf Karahanlı
Yusuf Karahanlı

Sadece gelişmekte olan ülkelerin sorunu yok bu dünyada gelişmiş kazlarda ayağına dikkat etsin  ... (Devamını Oku)

12.09.2019 09:31 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+