YENİLEME 2-Hazine Ekim 2028 vadeli dolar cinsi eurobond ihracına çıktı, nihai getiri beklentisi %6.25 +-5bp, talep $8 milyar civarında-bankacılar

YENİLEME 2-Hazine Ekim 2028 vadeli dolar cinsi eurobond ihracına çıktı, nihai getiri beklentisi %6.25 +-5bp, talep $8 milyar civarında-bankacılar

Reuters  | 16.04.2018 19:38

YENİLEME 2-Hazine Ekim 2028 vadeli dolar cinsi eurobond ihracına çıktı, nihai getiri beklentisi %6.25 +-5bp, talep $8 milyar civarında-bankacılar

(Gelişmeler eklendi)

ANKARA, 16 Nisan (Reuters) - Hazine dolar cinsi eurobond ihracı için üç bankayı yetkilendirdiğini açıklarken bankacılar ihraçta nihai getiri beklentisinin artı eksi 5 baz puan bandında yüzde 6.25'e aşağı revize edildiğini söylediler.

Bankacıların verdiği bilgiye göre talep toplama süreci tamamlanan ihraca yaklaşık 8 milyar dolar talep geldi. Nihai borçlanma tutarı ise henüz belirlenmedi.

İhraçta ilk getiri beklentisi yüzde 6.50 olarak belirlendikten sonra önce yüzde 6.375'e ardından yüzde 6.25 artı eksi 5 baz puan aralığına revize edildi.

Hazine Müsteşarlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Hazine Müsteşarlığı, 2018 yılı dış finansman programı çerçevesinde dolar cinsinden Ekim 2028 vadeli bir tahvil ihracı gerçekleştirmek amacıyla bugün Goldman Sachs, HSBC ve JPMorgan'a yetki vermiştir" denildi.

Türkiye 2018 yılında uluslararası sermaye piyasalarından tahvil ihraçları yoluyla 6.5 milyar dolar tutarı karşılığında finansman öngörüyor.

Hazine Ocak ayını başında dolar cinsinden Şubat 2028 vadeli tahvil ihracı ile 2 milyar dolar borçlanmış, tahvilin yatırımcıya getirisi yüzde 5.2 olmuştu.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+