YENİLEME 2-Hazine Ekim 2028 vadeli dolar cinsi eurobond ihracına çıktı, nihai getiri beklentisi %6.25 +-5bp, talep $8 milyar civarında-bankacılar

YENİLEME 2-Hazine Ekim 2028 vadeli dolar cinsi eurobond ihracına çıktı, nihai getiri beklentisi %6.25 +-5bp, talep $8 milyar civarında-bankacılar

Reuters  | 16.04.2018 19:38

YENİLEME 2-Hazine Ekim 2028 vadeli dolar cinsi eurobond ihracına çıktı, nihai getiri beklentisi %6.25 +-5bp, talep $8 milyar civarında-bankacılar

(Gelişmeler eklendi)

ANKARA, 16 Nisan (Reuters) - Hazine dolar cinsi eurobond ihracı için üç bankayı yetkilendirdiğini açıklarken bankacılar ihraçta nihai getiri beklentisinin artı eksi 5 baz puan bandında yüzde 6.25'e aşağı revize edildiğini söylediler.

Bankacıların verdiği bilgiye göre talep toplama süreci tamamlanan ihraca yaklaşık 8 milyar dolar talep geldi. Nihai borçlanma tutarı ise henüz belirlenmedi.

İhraçta ilk getiri beklentisi yüzde 6.50 olarak belirlendikten sonra önce yüzde 6.375'e ardından yüzde 6.25 artı eksi 5 baz puan aralığına revize edildi.

Hazine Müsteşarlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Hazine Müsteşarlığı, 2018 yılı dış finansman programı çerçevesinde dolar cinsinden Ekim 2028 vadeli bir tahvil ihracı gerçekleştirmek amacıyla bugün Goldman Sachs, HSBC ve JPMorgan'a yetki vermiştir" denildi.

Türkiye 2018 yılında uluslararası sermaye piyasalarından tahvil ihraçları yoluyla 6.5 milyar dolar tutarı karşılığında finansman öngörüyor.

Hazine Ocak ayını başında dolar cinsinden Şubat 2028 vadeli tahvil ihracı ile 2 milyar dolar borçlanmış, tahvilin yatırımcıya getirisi yüzde 5.2 olmuştu.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+