EBRD, Türkiye için yeni strateji hayata geçiriyor

EBRD, Türkiye için yeni strateji hayata geçiriyor

iDealData  | 11.09.2019 17:19

EBRD, Türkiye için yeni strateji hayata geçiriyor

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye'de yeni stratejisini hayata geçirdi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, bankanın yeni stratejisi finans sektörüne, bilgi ekonomisine, ekonomiye dahil olunmasına ve daha fazla sürdürülebilirliğe odaklanacak. EBRD açıklamasında Türkiye ekonomisine 10 yıldır güçlü katkı sağlandığı da belirtildi. Bankanın başkanı Chakrabarti Türkiye'ye ve Türkiye'de özel sektöre olan inançlarını teyit etti.

Yeni starteji kapsamında, EBRD, 2019-2024 döneminde,

- Türkiye finans sektöründe varlığını güçlendirmeye, sermaye piyasalarının kalkınmasına,

- Türkiye'de bilgi ekonomisinin oluşturulmasına,

- Özel sektörde cinsiyet eşitliği ve ekonomik dahiliyetin artırılmasına

- ekonominin yeşil ekonomiye geçişinin hızlandırılmasına ve bölgesel enerji bağlantılılığının desteklenmesine odaklanacak.

-iDeal Haber Merkezi-

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+