Sanayi doğalgaz fiyatında indirim yapıldı, elektriğe ise 3 ay zam yapılmayacak

Sanayi doğalgaz fiyatında indirim yapıldı, elektriğe ise 3 ay zam yapılmayacak

Investing.com  | 30.06.2020 13:41

Sanayi doğalgaz fiyatında indirim yapıldı, elektriğe ise 3 ay zam yapılmayacak

Invetsing.com -  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından sanayi doğalgaz fiyatında indirim yapılacağını açıkladı. Dönmez, “BOTAŞ'tan sanayicimizin kullandığı doğalgaza indirim hayırlı olsun. Yeni normalde sanayimizin çarkları daha hızlı dönecek, ekonomik toparlanmamız hız kazanacak. Doğalgaz maliyetlerindeki %9,7 ila %12,5 arası düşüş, üretim ve istihdama pozitif yansıyacak.” açıklamasını yaptı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da bu kararın ekonomik toparlanmayı destekleyeceğini belirterek “ Pandemi döneminde desteklerle koruduğumuz sanayimizin ve ekonomimizin hızlı toparlanmasına katkı sağlayacak bu indirimin hayırlı olmasını diliyorum. Ekonomideki her olumlu gelişmeyi insanımıza yansıtmaya, üretim ve istihdamı artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Bugün toplanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, elektrik fiyatında 3 ay boyunca değişikliğe gidilmemesi ve zam yapılmaması kararı aldı. Bu karar göre 1 Temmuz- 1 Ekim döneminde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacak.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Oz Ala
Oz Ala

zaten mevcut fiyatını bile ödemekte zorlanyoruz ve verilere bakılırsa binlerce hanenin elektiriği yoksulluktan kesilmiş. ne zammı petrolün düştüğü bir ortamda indirim yapılmalı bunu iyi haber diye lanse etmek hiç doğru değil. Yakında herhalde edison öncesi döneme gericez elektiriksiz yaşam.   ... (Devamını Oku)

01.07.2020 21:36 GMT· Cevap
TC Ibrahim Türker
TC Ibrahim Türker

Elektriğe yapılacak zam için kamuoyu ne güzel hazırlanıyor. İnvesting bunun aracısı... Her zamanki gibi halkın değil siyasetin emrinde.   ... (Devamını Oku)

30.06.2020 11:31 GMT· 2 · Cevap
Gt Max
Gt Max

Düşün ki elektriğe 3 ay zam yapılmayacak haberi olumlu ve güzel bir haber olarak algılanıyor. Ölmüşüz de ağlayanımız yok.   ... (Devamını Oku)

30.06.2020 11:20 GMT· Cevap
Okay KY
Okay KY

Haftaya elektriğe zam yapacaklar demek ki. Bugüne kadar ne zaman kışa kadar zam yok dedilerse arkasından zam yapıldı.  ... (Devamını Oku)

30.06.2020 11:09 GMT· 1 · Cevap
gezgin Doğan
gezgin Doğan

zamları kışa saklıyorlar.simdi zam yapsa pek etkisi olmazdi.cocuk kandırıyorlar.  ... (Devamını Oku)

30.06.2020 11:08 GMT· Cevap
Dilorom Kaya
Dilorom Kaya

Yapılmış zamın zamı mı yapılmayacak?  ... (Devamını Oku)

30.06.2020 11:05 GMT· Cevap
Alaattin Şahin
Alaattin Şahin

Dünya'nın en pahalı enerjisini kullanıyoruz. Avrupa' nın iki katı... zam yapmamışlar, himmet etmişler...!  ... (Devamını Oku)

30.06.2020 11:04 GMT· Cevap
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+

Uygulamayı İndirin

Daha fazla piyasa öngörüsü, daha fazla alarm, daha fazla özelleştirilmiş varlık takip listesi. Hepsi uygulamamızda.

Investing.com Uygulamada daha iyi!

Daha çok içerik, daha hızlı fiyatlar ve grafiklerle birlikte, daha kolay bir deneyim sadece Uygulamada.