Altın fiyatları doların artışıyla birlikte baskı altına girdi

Altın fiyatları doların artışıyla birlikte baskı altına girdi

Investing.com  | 16.05.2018 17:39

Altın fiyatları doların artışıyla birlikte baskı altına girdi

Investing.com - Altın vadeli işlemleri Çarşamba günü Amerikan dolarının artışıyla birlikte Aralık ayından beri en düşük seviyesini gördü.

Altın vadeli işlemleri Haziran teslimatında New York Menkul Kıymetler Borsası'nın Comex bölümünde 0,15% düşüşle 1.288,40 dolara geriledi.

ABD perakende satışlarının tüketici harcamalarında görülen ilk çeyrekteki zayıf değerlerden toparlanma yolunda olduğunu göstermesinin ardından Dolar Salı günü son 5 ayın en yüksek değerine çıktı.

Dolar ayrıca raporu takiben yükseliş yaşayan ABD Hazine kazançlarından da destek buldu, tüccarlar Fed'in bu yıl daha hızlı bir faiz artırımı yolu izleyeceğine inanmaya devam ediyor.

10 yıllık ABD kazançları 2011 Ağustos ayından beri en yüksek değerle %3,095'e yükseldi. Tahvil kazançları fiyatlarla ters bir şekilde hareket ediyor. Kazançlar son olarak yüksek seviyesinden bir miktar yavaşlayarak %3,085 civarında seyrediyor.

Fed'in Mayıs ayı toplantısında enflasyonun %2 hedefi doğrultusunda ilerlediğini söylemesinin ardından kazançlar daha da yükseliyor. Fed Mart ayında artırıma gitmiş ve yılın geri kalanı için 2 artırım daha geleceği öngörüsünde bulunmuştu, yine de birçok yatırımcı üçüncü bir artırımın muhtemel olduğuna inanıyor.

Yüksek Hazine kazançları diğer emtialar gibi kazanç sunmayan altının düşüşüne neden olurken, güçlü ABD para birimi de Dolar hakimiyetli altını deniz aşırı alıcılar için daha pahalı hale getiriyor.

Diğer maden ticaretlerinde, Temmuz gümüş vadeli işlemleri 0,22% artışla 16,305 dolara yükseldi. Platin 0,52% düşüşle 892,50 dolara gerilerken paladyum 0,09% düşüşle 982,30 dolar oldu. Bu sırada bakır vadeli işlemleri 0,10% artışla 3,059 dolara yükseldi.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Fusion Media bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, tablo ve al/sat işareti bilgisinden kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Kripto paralar ile yatırım yapmak da belirli riskleri beraberinde getirir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kripto para yatırımları, tüm yatırımcılar için uygun değildir. Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden Fusion Media buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak websitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.
İşbu sözleşmenin aslı İngilizcedir ve İngilizce ve Türkçe versiyonu arasında tutarsızlık olduğunda İngilizce versiyonu dikkate alınacaktır.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+