Altın fiyatları doların artışıyla birlikte baskı altına girdi

Altın fiyatları doların artışıyla birlikte baskı altına girdi

Investing.com  | 16.05.2018 17:39

Altın fiyatları doların artışıyla birlikte baskı altına girdi

Investing.com - Altın vadeli işlemleri Çarşamba günü Amerikan dolarının artışıyla birlikte Aralık ayından beri en düşük seviyesini gördü.

Altın vadeli işlemleri Haziran teslimatında New York Menkul Kıymetler Borsası'nın Comex bölümünde 0,15% düşüşle 1.288,40 dolara geriledi.

ABD perakende satışlarının tüketici harcamalarında görülen ilk çeyrekteki zayıf değerlerden toparlanma yolunda olduğunu göstermesinin ardından Dolar Salı günü son 5 ayın en yüksek değerine çıktı.

Dolar ayrıca raporu takiben yükseliş yaşayan ABD Hazine kazançlarından da destek buldu, tüccarlar Fed'in bu yıl daha hızlı bir faiz artırımı yolu izleyeceğine inanmaya devam ediyor.

10 yıllık ABD kazançları 2011 Ağustos ayından beri en yüksek değerle %3,095'e yükseldi. Tahvil kazançları fiyatlarla ters bir şekilde hareket ediyor. Kazançlar son olarak yüksek seviyesinden bir miktar yavaşlayarak %3,085 civarında seyrediyor.

Fed'in Mayıs ayı toplantısında enflasyonun %2 hedefi doğrultusunda ilerlediğini söylemesinin ardından kazançlar daha da yükseliyor. Fed Mart ayında artırıma gitmiş ve yılın geri kalanı için 2 artırım daha geleceği öngörüsünde bulunmuştu, yine de birçok yatırımcı üçüncü bir artırımın muhtemel olduğuna inanıyor.

Yüksek Hazine kazançları diğer emtialar gibi kazanç sunmayan altının düşüşüne neden olurken, güçlü ABD para birimi de Dolar hakimiyetli altını deniz aşırı alıcılar için daha pahalı hale getiriyor.

Diğer maden ticaretlerinde, Temmuz gümüş vadeli işlemleri 0,22% artışla 16,305 dolara yükseldi. Platin 0,52% düşüşle 892,50 dolara gerilerken paladyum 0,09% düşüşle 982,30 dolar oldu. Bu sırada bakır vadeli işlemleri 0,10% artışla 3,059 dolara yükseldi.

İlgili Haberler

Son yorumlar

Yorum Ekle
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.
Tartışma
Cevap Yaz
Lütfen tekrar yorum yapmadan önce bir dakika bekleyiniz.

Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.
Diğer finansal araçlar veya kripto paralar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz.
Fusion Media sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Forex ve kripto para fiyatları, borsalardan değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Fusion Media veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.
Bu sitede yer alan bilgileri, Fusion Media ve/veya veri sağlayıcıdan yazılı izin almadan kullanmak, saklamak, kopyasını üretmek, görüntülemek, düzenlemek veya dağıtmak yasaktır. Fikri mülkiyet hakkı, sitede yer alan verileri sağlayanlara ve/veya borsalara aittir.
Fusion Media reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Polski Português (Brasil) Русский ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Çıkış
Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?
HayırEvet
İptalEvet
Değişiklikler Kaydediliyor

+